Start Arrow Budowa domuArrow 15 pomysłów na połączenie tynku i drewna na elewacjach nowoczesnych domów

15 pomysłów na połączenie tynku i drewna na elewacjach nowoczesnych domów

Nowoczesne domy charakteryzują się energooszczędnymi rozwiązaniami, mającymi na celu ograniczenie strat ciepła przez przegrody budowlane i zmniejszenie ryzyko powstawania mostków cieplnych. Z tego powodu projekty domów nowoczesnych często są opracowane na planie kwadratu, mają prostą i zwartą bryłę, bez dekoracyjnych elementów architektonicznych. Jak zatem urozmaicić fasadę budynku, by nowoczesny dom był nie tylko energooszczędny, ale i ładny?

Połączenie tynku elewacyjnego i drewna to efektowny sposób na ładną i nowoczesną elewację. Drewno ociepla prostą architekturę, nadaje jej elegancji i ponadczasowego wyglądu.

Wykonując kilka elementów z okładzin drewnianych możemy skorygować kształt budynku, urozmaicić fasadę i nadać mu przytulności. Zobaczmy, jak połączyć drewno z tynkiem, by dom zyskał na atrakcyjności.

Jak łączyć drewno z tynkiem na elewacji?

1. Przeszkloną część tego nowoczesnego domu wykończono drewnem. To rozwiązanie idealnie wkomponuje budynek w otoczenie, jednocześnie korygując zbyt szeroką fasadę.

Nowoczesny dom jednorodzinny

Nowoczesny dom jednorodzinny

2. Drewniany fragment elewacji, dzielący prostą konstrukcję na dwie części, zdaje się być zagłębiony w tynku. Podział elewacji odzwierciedla podział wnętrza na wygodne strefy.

Nowoczesny dom jednorodzinny

Nowoczesny dom jednorodzinny

3. Prosta a jednak nieszablonowa bryła budynku efektownie podzielona została przez kamień. Jednak to drewno wydaje się być najbardziej dekoracyjnym elementem, urozmaicającym jasną elewację.

Nowoczesny dom jednorodzinny

Nowoczesny dom jednorodzinny

4. Prosta bryła pokryta dwuspadowym dachem została wykończona zgodnie z najnowszymi trendami. Połączenie bieli z ciemnymi deskami elewacyjnymi nadaje prostemu budynkowi charakter.

Nowoczesny dom jednorodzinny

Nowoczesny dom jednorodzinny

5. Ten nowoczesny dom o charakterystycznej dla tej stylistyki zabudowie, został urozmaicony ciekawymi elementami elewacji. Strefa nocna ulokowana na poddaszu, podkreślona jest ciemnym drewnem, nadającym przestrzeni intymności.

Projekt Dom przy Migdałowej

Projekt Dom przy Migdałowej

6. Ogromnym atutem tego projektu jest rodzinna strefa dzienna, która płynnie łączy się z tarasem, tworząc klimatyczną przestrzeń wypoczynkową. Taras natomiast, dzięki zastosowaniu naturalnej okładziny drewnianej, komponuje się z przydomowym ogrodem.

Projekt domu AC Logan G1 ENERGO

Projekt domu AC Logan G1 ENERGO

7. Dom posiada niewielką kompaktową formę, ale podziały elewacji, zaakcentowane fragmentami wykończonymi drewnem, powiększają go optycznie. Dzięki drewnu na parterze, poddasze jest mocno zaakcentowane jasną elewacją.

Projekt domu DZW z widokiem

Projekt domu DZW z widokiem

8. W tym nowoczesnym domu elewację wykonano z tynku mineralnego oraz okładziny drewnianej. Sposób zaprojektowania elewacji tworzy oryginalną kompozycję, wyróżniającą dom z okolicznej zabudowy.

Projekt domu AC Crayon

Projekt domu AC Crayon

9. Dzięki dużej liczby okien dom ten imponuje słonecznym charakterem, który podkreślony jest fragmentem elewacji z jasnego drewna. Kompozycja materiałów elewacyjnych podkreśla też nowoczesny i elegancki styl budynku.

Projekt domu AC Liv 3

Projekt domu AC Liv 3

10. Ten niewielki dom z poddaszem (pow. użyt. 107,99 mkw) harmonijnie łączy tynk z drewnem. Ciemne deski drewniane na poddaszu obniżają optycznie budynek, nadając mu przytulny i podmiejski – mimo prostej bryły – charakter.

Projekt Dom przy Alabastrowej

Projekt Dom przy Alabastrowej

11. Zwartą, prostą bryłę urozmaicają duże przeszklenia połączone z ciepłym drewnem i elementami kamienia. Ciemniejszy kolor drewna podkreśla współczesny charakter tego piętrowego domu i koryguje wygląd pełnego piętra.

Projekt domu DA Salomon CE

Projekt domu DA Salomon CE

12. Podkreślona drewnem część poddasza efektownie „ucięta” jest przez przeszklenia, łączące dom z tarasem. Nowoczesny wdzięk podkreślają białe ściany połączone z grafitową dachówką.

Projekt domu AC Bruno G1

Projekt domu AC Bruno G1

13. Ciekawie zaprojektowana strefa wejścia została mocno zaakcentowana przez drewnianą okładzinę. Motyw powtórzony na poddaszu tworzy harmonijną całość z białym parterem.

Projekt Mój Dom Witold

Projekt Mój Dom Witold

14. Tynk w tonacji cappuccino łączy się z drewnem w kolorze ciemnej wiśni, tworząc finezyjną kompozycję elewacji. Mocno zaznaczony parter budynku przeznaczony jest na strefę dzienną, która dzięki dużej ilości przeszkleń jest bardzo dobrze doświetlona.

Projekt domu AC Malena (wersja A)

Projekt domu AC Malena (wersja A)

15. Niewielkie gabaryty tego domu (pow. użyt. 106 mkw) zostały optycznie rozbudowane dzięki zastosowaniu kilku materiałów elewacyjnych. Ciemny klinkier i drewno użyte fragmentami jako okładzina elewacji kontrastują z jasnym kolorem ścian.

Projekt domu SD Palermo B

Projekt domu SD Palermo B

Poczytaj o projektach domów na naszym serwisie.

Następna »

Autor: Redakcja DOM.pl
Zdjęcia projektów: Pracownia projektów DOM.pl

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl
Dodaj komentarz

Data dodania:


maj 10, 2016
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
1
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Sypialnia

Komentarze

Najnowsze komentarze

Patrycja Odpowiedz 2017-01-31 12:45:17

W naszym domu zastosowaliśmy połączenie tynku, drewna i szkła. Deska elewacyjna w kolorze ciemnego orzecha od Tabulo, świetnie się prezentuje z oszklonym tarasem. Taras mamy od strony zachodniej, dzięki czemu ciepłe promienie słońca nadają pięknych barw wnętrzom. Jesteśmy bardzo zadowoleni z naszego projektu, wygląda elegancko i nowocześnie, a jednocześnie pasuje do otoczenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane Produkty

  • Nowoczesny Plafon Kantoor White

  • Promocja

    Lampa wisząca Minelli Beżowo-Biała, Apla: Z...

  • Kinkiet zewnętrzny SQUER K Grafit/Ciemny popiel

  • Plafon Nature Berlin

  • Lampa Flexi Grochy Mix 3pł.

  • Lampa wisząca Romantica 2pł. Black

  • TK Lighting Zwis pojedynczy Alambre

  • ZTS zwis duży (ś:37) 1 pł. / patyna + czerwo...