Start Arrow Wiadomości Arrow Świadectwo energetyczne a sprzedaż mieszkań

Świadectwo energetyczne a sprzedaż mieszkań

Zgodnie z nowelizacją ustawy Prawo budowlane, która wprowadziła obowiązek posiadania certyfikatów energetycznych, przygotowywaną przez Ministerstwo Infrastruktury, już od przyszłego roku nie będzie możliwa sprzedaż lub wynajęcie mieszkania, bez świadectwa energetycznego – informuje Gazeta Prawna.

dreamstimesmall_3041712_1.jpg

Dziś wątpliwości budzi część przepisów ustawy, zgodnie z którymi lokale w budynkach ze wspólną instalacją grzewczą, jak np. mieszkania w blokach, nie muszą mieć świadectwa. Tymczasem, zgodnie z Dyrektywą UE 2002/91/WE w sprawie charakterystyki energetycznej budynków, świadectwo powinny mieć nie tylko sprzedawane lub wynajmowane budynki, ale także lokale. Nie jest też do końca jasne, czy osoba, która sprzedaje mieszkanie na rynku wtórnym, musi mieć certyfikat energetyczny – zaznacza dziennik. Prawo budowlane mówi bowiem, że nabywcy lub najemcy budynku lub lokalu powinno być udostępnione świadectwo charakterystyki energetycznej budynku. Eksperci spierają się, co to oznacza w praktyce.

Wszystkie wątpliwości chce rozwiać Ministerstwo Infrastruktury w przygotowywanej przez siebie nowelizacji. Zgodnie z zapowiedziami, jesienią projekt trafi do Sejmu, tak by nowe przepisy obowiązywały od 2009 roku – uspokaja gazeta.

Dodane przez: Wiadomości z rynku

Wiadomości z rynku
Dodaj komentarz

Data dodania:


Czerwiec 17, 2008
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Wnętrza projektów domów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

 
 
Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: nowe podłogi i posadzki

Obejrzyj zdjęcia domowników