Start Arrow Wiadomości Arrow Wspólne komorne

Wspólne komorne

dreamstimesmall_142977_1.jpg

Domownicy będą mieli obowiązek solidarnie płacić czynsz z najemcą, ale tylko gdy razem z nim mieszkają – informuje Rzeczpospolita. To na razie propozycja. Dotyczy ona mieszkań wojskowych zajmowanych na podstawie decyzji administracyjnej (zarządza nimi Wojskowa Agencja Mieszkaniowa).

Zawiera ją projekt nowelizacji ustawy o zakwaterowaniu Sił Zbrojnych. Ustawa, która obowiązuje obecnie, przewiduje, – czytamy dalej – że domownicy mają obowiązek razem z głównym najemcą płacić czynsz za zajmowany lokal. Odpowiedzialność ta ciąży na wszystkich solidarnie. Oznacza to, że jeżeli jedna osoba nie zapłaci, to Wojskowa Agencja Mieszkaniowa ma prawo żądać uregulowania należności od innych pełnoletnich domowników mieszkających wspólnie w tym lokalu, a nie tylko od osoby, której wynajęto lokal.

Nowelizacja nie znosi tej odpowiedzialności, ale tylko doprecyzowuje przepisy dotyczące tych kwestii (a konkretnie art. 37 ustawy o zakwaterowaniu Sił Zbrojnych). Przewiduje, że obowiązek regulowania opłat za mieszkanie ciąży na domownikach solidarnie, ale tylko wówczas, gdy faktycznie mieszkają oni z głównym najemcą pod jednym dachem – wyjaśnia dziennik.

Autor: Rzeczpospolita


Wszystkie komunikaty (6574)

Dodane przez: Wiadomości z rynku

Wiadomości z rynku
Dodaj komentarz

Data dodania:


Wrzesień 24, 2009
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Salon

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty