Start Arrow Wiadomości Arrow Inżynier potrzebny od zaraz

Inżynier potrzebny od zaraz

Ostatni dzwonek dla świeżo upieczonych maturzystów na składanie papierów na wymarzone kierunki. Przy planowaniu kariery warto zastanowić się nad kierunkami inżynierskimi. Szczególnie budownictwo daje w dobie kryzysu duże perspektywy zatrudnienia.

studentka– O studentów kierunków inżynieryjnych biją się największe firmy. W branży budowlanej ciągle łatwo znaleźć pracę. – Wiąże się to z rozbieżnościami między Polską, a pozostałymi państwami Unii Europejskiej, np. w infrastrukturze komunikacyjnej. Wszyscy mówią dziś o magicznej dacie 2012, kiedy mają być oddane do użytku drogi, stadiony czy hotele – mówi Monika Wiśniewska – Pietruszka, kierownik ds. personalnych firmy Budimex-Dromex S.A.

Jednak nawet po zrealizowaniu tych inwestycji w Polsce ciągle będzie jeszcze wiele do zrobienia. Potrzebujemy wielu lat, żeby dogonić państwa Starej Unii, dlatego też studenci budownictwa mogą być jednymi ze spokojniejszych, jeśli chodzi o perspektywy zatrudnienia. Potwierdza to ostatni raport GUS, który wskazuje na budownictwo jako branżę, w której mimo panującego kryzysu cały czas rośnie zatrudnienie. Inżynierów konstrukcji budowlanych, dróg i mostów czy obiektów ekologicznych (np. oczyszczalnie ścieków) na polskim rynku brakować będzie jeszcze długo.

Inwestować w młodych

Zdajemy sobie sprawę jak ważne jest inwestowanie w młodych specjalistów. Dla studentów od 3 roku studiów wzwyż Budimex prowadzi programy praktyk letnich, z których co roku korzysta około 120-130 studentów z całego kraju – mówi Monika Wiśniewska-Pietruszka. Najlepsi studenci ostatniego roku studiów mogą też liczyć na ufundowane przez Budimex stypendia naukowe, a po obronieniu dyplomu mają możliwość podjęcia pracy w firmie.

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl
Dodaj komentarz

Data dodania:


Sierpień 31, 2009
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Sypialnia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty