Start Arrow Wiadomości Arrow Banki odmrażają kredyty na wiosnę

Banki odmrażają kredyty na wiosnę

Wraz z nadejściem wiosny instytucje finansowe postanowiły złagodzić politykę kredytową. Oferują kredyty hipoteczne bez prowizji lub z obniżoną marżą. Dwa banki zdecydowały się natomiast na przystąpienie do rządowego programu „Rodzina na swoim”, dzięki czemu o preferencyjny kredyt z dopłatą można ubiegać się już w 19 instytucjach.

Rodzina na swoim – dwa nowe banki

Od początku marca wnioski o kredyt hipoteczny z dopłatą przyjmuje Bank Millennium. Oprocentowanie kredytu waha się od 7,07% do 8,04%, marża banku zaczyna się od 1,8%, a prowizję ustalono na poziomie 1%. Bank finansuje do 100% wartości nieruchomości, a maksymalny okres kredytowania wynosi 35 lat.

1 marca do programu Rodzina na swoim przystąpił również BNP Paribas Fortis, który udziela kredytu do 100% wartości nieruchomości, na okres do 40 lat. Oprocentowanie kredytu jest zmienne i zależy od stopy bazowej WIBOR 3M. Do stopy bazowej dodawana jest wynegocjowana przez klienta marża banku, która jest stała w całym okresie kredytowania i wynosi minimum 1,95%.

(Już 19 banków oferuje kredyty z dopłatą w ramach programu Rodzina na swoim.

(Już 19 banków oferuje kredyty z dopłatą w ramach programu Rodzina na swoim.)

Podpisując umowy z Bankiem Gospodarstwa Krajowego, Bank Millennium i BNP Paribas Fortis dołączyły do 17 innych instytucji oferujących kredyty mieszkaniowe z dopłatami: Alior Banku, Allianz Banku, Banku BPH, Banku Gospodarki Żywnościowej, Banku Handlowego w Warszawie, Banku PKO BP, Banku Pekao, Banku Pocztowego, Banku Polskiej Spółdzielczości, Banku Zachodniego WBK, Euro Banku, Getin Noble Banku, Gospodarczego Banku Wielkopolski, Lukas Banku, Mazowieckiego Banku Regionalnego, Multi Banku oraz Pekao Banku Hipotecznego. Tym samym kredyty preferencyjne w ramach programu Rodzina na swoim ma w swojej ofercie już 19 polskich instytucji finansowych.

Kredyt z niższą marżą…

Z początkiem marca marżę dla kredytów hipotecznych obniżył BNP Paribas Fortis. Jej ostateczna wysokość będzie teraz ustalana indywidualnie, w zależności od kwoty kredytu oraz poziomu LTV dla danej transakcji. Dodatkowo bank obniży marżę o 0,5 p.p. w całym okresie kredytowania tym klientom, którzy wraz z zaciągnięciem kredytu zdecydują się na otwarcie konta osobistego w jednym spośród pakietów: M, L lub XL oraz zadeklarują korzystanie z rachunku na określonych warunkach (m.in. wpływ wynagrodzenia w wysokości od 2,5 tys. zł). Po obniżce minimalna marża dla kredytu hipotecznego wyniesie 1,95%.

Podobne obniżki wprowadziły detaliczne ramiona BRE Banku – mBank i MultiBank, które zaproponowały klientom stałe, niezmienne stawki marż, wynoszące 2% dla kredytów w złotych i 2,5% dla kredytów w euro. Wysokość stawek jest niezależna od poziomu wkładu własnego (dotyczy również kredytów na 110% LTV) oraz kwoty kredytu. Aby skorzystać z oferty, należy posiadać w banku rachunek zasilany pensją, kartę płatniczą oraz pakiet ubezpieczeń: ubezpieczenie na życie oraz na wypadek choroby. Za udzielenie kredytu oba banki nie pobierają prowizji, a maksymalny okres kredytowania wynosi 40 lat.

… i bez prowizji

Na tańszy kredyt hipoteczny mogą również liczyć klienci Deutsche Banku, który do końca kwietnia nie pobiera prowizji za finansowanie w złotych i euro. Oferta dotyczy kredytów mieszkaniowych z oprocentowaniem zmiennym. Minimalna kwota finansowania wynosi 100 tys. zł lub równowartość tej kwoty w euro. Marże zaczynają się od 1,67% (kredyty złotowe) lub 1,97% (kredyty w euro).

(opracowanie - Inwestycje.pl)

(opracowanie - Inwestycje.pl)

Autor: Justyna Niedzielska
ekspert ds. finansów osobistych portalu Inwestycje.pl


Wszystkie komunikaty (7021)

Dodane przez: Wiadomości z rynku

Wiadomości z rynku
Dodaj komentarz

Data dodania:


Marzec 11, 2010
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Salon

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

 
 
Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: całoroczne domy gotowe