Start Arrow Wiadomości Arrow Ceny materiałów budowlanych w marcu

Ceny materiałów budowlanych w marcu

Trendy zmian cen materiałów budowlanych w marcu

W marcu 2010 r., w porównaniu do poprzedniego miesiąca, wzrosły ceny w 4 grupach towarowych, w 3 spadły, a w 4 nie zmieniły się. Wzrost zanotowano w drewnie i materiałach drewnopochodnych (+1,5%), silikatach (+1,3%), chemii budowlanej (+1,2%) i gazobetonach (+0,9%). Spadły ceny materiałów izolacji termicznej (-3,5%), pokryć i folii dachowych, rynien (-1,7%) i suchej zabudowy (-0,8%).

W kategorii „inne” zanotowano bardzo wyraźny wzrost cen wyrobów stalowych (+17,4%), minimalny wzrost w przypadku cementu i wapna (+0,4%), farb i lakierów (+0,3%) oraz instalacji i techniki grzewczej, kanalizacji, odwodnień, wentylacji (+0,2%).

W pozostałych 3 grupach tej kategorii ceny nie zmieniły się.

Przychody PSB S.A. ze sprzedaży materiałów budowlanych w marcu 2010 r. były o 0,2% niższe niż przed rokiem, ale aż o 72% wyższe niż w lutym 2010 r. Dzięki temu rezultat I kwartału jest niższy „tylko” o 7,5% w porównaniu do zeszłego roku. Wzrost zakupów w marcu to wynik odbudowywania stanów magazynów przez kupców i wzrostu popytu na materiały budowlane ze strony klientów (po długiej i ostrej zimie).

materialy budowlane

Dodane przez: Wiadomości z rynku

Wiadomości z rynku
Dodaj komentarz

Data dodania:


Kwiecień 14, 2010
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Łazienka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty