Start Arrow Wiadomości Arrow Akcja-Kreacja w Krakowie

Akcja-Kreacja w Krakowie

Młodzi architekci na naszych oczach przygotują koncepcję budynku na zadany temat. Publiczność wybierze najlepszą propozycję. 24 kwietnia o godzinie 10.00 startuje w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha część konkursowa happeningu architektonicznego „Akcja-Kreacja. Projektowanie na żywo” 2010.

„Akcja-kreacja. Projektowanie na żywo” jest to specjalny program przygotowany z myślą o przybliżeniu publiczności istoty pracy architektów oraz umożliwieniu najciekawszym, młodym zespołom architektonicznym pokazania swojej sprawności zawodowej w trakcie rywalizacji.

Impreza ma formę konkursu kompetencji. W jej ramach zaproszone, młode zespoły architektoniczne projektują w ciągu 10 godzin budynek o zdefiniowanej lokalizacji, programie i funkcji. Wyniki pracy projektantów, pokazane w postaci prezentacji oraz modelu, są demokratycznie oceniane przez publiczność. Wyłonione w 10 miastach Polski najlepsze, młode zespoły wezmą udział w ogólnopolskim finale w Muzeum Architektury we Wrocławiu w listopadzie 2010 roku.

(Młodzi architekci na naszych oczach przygotują koncepcję budynku na zadany temat.)

(Młodzi architekci na naszych oczach przygotują koncepcję budynku na zadany temat.)

„Akcja Kreacja” 2010 składa się z dwóch części. W trakcie pierwszej (krakowska edycja odbędzie się 9 kwietnia) zespoły biorące udział w imprezie oraz zainteresowani, krakowscy architekci, zostaną przeszkoleni z zasad projektowania zgodnego z systemem wielokryterialnej oceny ekologicznej budynków. Szkolenie zostanie przeprowadzone przez specjalistów z międzynarodowego biura inżynieryjnego Buro Happold. Po tej ogólnej prezentacji przedstawione zostaną propozycje firmy Velux Polska, producenta materiałów budowlanych, których stosowanie ułatwia budowę „zielonych” budynków.

W drugiej części zespoły będą miały za zadanie nie tylko pokazanie swojej kreatywności, ale także zmierzenie się z problemem „Zielonej architektury”. Ich koncepcje budynku muszą uwzględniać odpowiedź na pytanie o stosunek współczesnej architektury do ekologii. Najlepsze projekty wybierze publiczność w drodze demokratycznego głosowania.

Organizatorami wydarzenia są portal Sztuka-Architektury.pl i Muzeum Architektury we Wrocławiu, a sponsorem firma Velux Polska.

Akcja-Kreacja. Projektowanie na żywo 2010.
Temat przewodni 2010: Zielonym do góry
Termin imprezy: luty – listopad 2010
Organizatorzy: portal Sztuka-Architektury.pl i Muzeum Architektury we Wrocławiu
Partner: Buro Happold
Sponsor: Velux
Finał ogólnopolski: Muzeum Architektury we Wrocławiu
Edycja krakowska: szkolenie 9 kwietnia 2010, konkurs 24 kwietnia 2010
Miejsce: Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha

Zespoły zgłoszone w Krakowie: NArchitekTURA , Mobius architekci, ZERIBA grupa projektowa, Bud cud, Zespół no name.

Dodane przez: Wiadomości z rynku

Wiadomości z rynku
Dodaj komentarz

Data dodania:


Kwiecień 15, 2010
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Sypialnia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

 
 
Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: warto poznać - prezentacje firm