Start Arrow Wiadomości Arrow Limit zwrotu VAT za materiały

Limit zwrotu VAT za materiały

Od lipca wzrosną limity zwrotu VAT za materiały budowlane. Składając w lipcu wniosek o zwrot VAT będzie można odzyskać o 3,5 tys. zł więcej w przypadku inwestycji z pozwoleniem na budowę oraz 1,5 tys. więcej – w przypadku remontu.

materialy budowlaneGazeta Prawna wyjaśnia – zwiększenie limitów zwrotu to skutek wzrostu ceny 1 mkw. powierzchni użytkowej budynku mieszkalnego, która służy do ich wyliczenia. Wnioski złożone do końca czerwca br. zastosowane będą dotychczasowe limity.

Zwrot VAT-u dotyczy wydatków poniesionych i udokumentowanych fakturami wystawionymi od dnia 1 maja 2004, obejmujących materiały budowlane, które do dnia 30 kwietnia 2004 roku były opodatkowane stawką podatku od towarów i usług w wysokości 7%. A zatem podstawowym dokumentem jest tutaj faktura VAT wystawiana dla osoby fizycznej. Dodatkowo może być wymagane pozwolenie na budowę, ale to zależy od charakteru inwestycji, przy czym materiały nie muszą być zakupione po uzyskaniu pozwolenia (mogą być zakupione wcześniej i również jest możliwość uzyskania zwrotu za ich zakup).

Dodane przez: Wiadomości z rynku

Wiadomości z rynku
Dodaj komentarz

Data dodania:


Czerwiec 2, 2010
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Łazienka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

 
 
Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: fundamenty i plac budowy