Start Arrow Wiadomości Arrow Atrakcyjne apartamenty nad morzem

Atrakcyjne apartamenty nad morzem

Zakup wakacyjnego apartamentu może być korzystniejszy niż bankowa lokata. Na inwestorów czekają ponadto rozmaite promocje.

Deweloperzy nadmorskich apartamentowców oferują zwykle wykończenie pod klucz i usługę zarządzania wynajmem, gwarantują też stałe zyski – czytamy w Pulsie Biznesu. Zdaniem ekspertów rentowność inwestycji w nieruchomości hotelowe przewyższa aktualną stopę zwrotu z finansowych aktywów.

Roczny dochód, jaki można osiągnąć, wynosi od około 7 do 10 proc. i jest stosunkowo wysoki w porównaniu z lokatami bankowymi czy obligacjami skarbowymi. Dla porównania, przeciętne oprocentowanie tradycyjnych lokat rocznych na kwotę 50 tys. zł w grupie 29 banków wynosi po opodatkowaniu 3,6 proc. W rzeczywistości opłacalność inwestycji w pokój hotelowy może być nawet trzy razy większa niż w przypadku przeciętnej lokaty bankowej. Przez kilka pierwszych lat dochód z najmu jest zwykle gwarantowany, dopiero potem inwestor musi liczyć się z ryzykiem prowadzenia działalności hotelowej — ocenia w Pulsie Biznesu Bartosz Turek, ekspert firmy Home Broker.

apartament nad morzem

Dodane przez: Wiadomości z rynku

Wiadomości z rynku
Dodaj komentarz

Data dodania:


Czerwiec 16, 2010
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Małe Mieszkanie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

 
 
Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: nowe podłogi i posadzki