Start Arrow Wiadomości Arrow Internauci sprawdzają księgi wieczyste

Internauci sprawdzają księgi wieczyste

Panad 100 tysięcy wglądów w księgi wieczyste już w pierwszym dniu uruchomienia zanotowało Ministerstwo Sprawiedliwości na stworzonym przez siebie panelu internetowym.

Ogromne zainteresowanie jakim cieszy się uruchomiona przez nas możliwość przeglądania ksiąg wieczystych w internecie pokazuje ogromną skalę zapotrzebowania na tego rodzaju usługę – mówi Minister Sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski. – Jedyne możliwe dotychczas rozwiązanie, czyli przeglądanie ksiąg wieczystych w sądzie było dla wielu zbyt uciążliwe ze względu na. choćby konieczność udania się do sądu, poczekania w kolejce itd. Cieszę się, że podjęte przez nas działania z jednej strony ułatwiły życie obywatelom, a z drugiej – odciążyły pracowników sądów. To duży sukces – dodaje Minister.

Strona www.ekw.ms.gov.pl została uruchomiona 16 czerwca. Bez konieczności ruszania się z domu, bez kolejek w sądzie każdy ma możliwość uzyskania wszelkich informacji dotyczących zapisów w księdze wieczystej, takich jak: własność, służebność, użytkowanie wieczyste, własnościowe prawo do lokalu mieszkalnego lub użytkowego w spółdzielni, hipoteka.

Swobodny dostęp do możliwości przeglądania ksiąg wieczystych istotnie zwiększy bezpieczeństwo obrotu nieruchomościami. Możliwe będzie, nawet w chwili podpisywania umowy zakupu nieruchomości, sprawdzenie treści jej księgi wieczystej.

Tworząc publiczny, bezpłatny, powszechny dostęp do przeglądania księgi wieczystej prowadzonej w postaci elektronicznej wyszliśmy naprzeciw zapotrzebowaniom społecznym – mówi Minister Krzysztof Kwiatkowski.

(Interesuje Cię dom na sprzedaż? Przejrzyj jego księgę wieczystą)

(Interesuje Cię dom na sprzedaż? Przejrzyj jego księgę wieczystą)

Dodane przez: Wiadomości z rynku

Wiadomości z rynku
Dodaj komentarz

Data dodania:


Czerwiec 22, 2010
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
1
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Łazienka

Komentarze

Najnowsze komentarze

Adam Odpowiedz 2016-01-22 21:56:27

Jeżeli ktoś potrzebuje znaleźć księgę wieczystą to potrzebuje znać jej numer. Na stronie ministerstwa nie można tego sprawdzić np po adresie, trzeba w tym celu skorzystać z zewnętrznej bazy danych. Przykład został opisany tutaj: przeglad-finansowy.pl/2015/02/jak-znalezc-numer-ksiegi-wieczystej.html

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty