Start Arrow OgródArrowMała architektura, taras i ogród zimowyArrow 3 pomysły na drewniany taras: deski tarasowe

3 pomysły na drewniany taras: deski tarasowe

Taras drewniany to idealne miejsce na odpoczynek w letnie popołudnie. Drewno świetnie komponuje się z otaczającą przyrodą, roślinnością przydomowego ogrodu, zwiększając uczucie relaksu i kontaktu z naturą. Uniwersalność drewna powoduje, że może ono wykańczać zarówno nowoczesny ogród, jak i w stylu klasycznym, dworkowym czy wiejskim.

Kiedyś przydomowy taras, szczególnie bez zadaszenia, rzadko kiedy wykańczany był drewnem. Podłoga drewniana na tarasie nie mogła być odpowiednio zabezpieczona przed czynnikami atmosferycznymi: mrozem, wilgocią i zmienną temperaturą. Nawet olejowanie czy lakierowanie drewnianych powierzchni nie wystarczało, by taras zachował swój urok na lata.

Taras drewniany

Deski tarasowe z drewna ezotycznego to optymalne rozwiązanie, jeśli planujemy drewniany taras. Większość oferowanych w Polsce gatunków drewna egzotycznego jest stabilniejsza od krajowego drewna jesionowego czy bukowego a nawet dębowego. Drewno ezotyczne posiada niezaprzeczalne zalety, które sprawiają, że jest niezwykle odporne na warunki atmosferyczne: wahania temperatury i zmiany wilgotności. Zawiera wiele chroniących je różnorodnych substancji, jak olejki czy naturalne środki grzybo- i bakteriobójcze.

Deski tarasowe

Drewno egzotyczne to najlepszy surowiec do budowy tarasów. Polecane są na przykład deski z drewna:

tatajuba – drewno pochodzące z Ameryki Południowej. Jest z natury gatunkiem drewna idealnie nadającym się do tworzenia powierzchni ulegających intensywnej eksploatacji i działaniu warunków zewnętrznych.

(Deski iDeck z drewna tatajuba firmy DLH Poland. Cena: około 300zł/m2 brutto wraz z całym systemem montażu: legary i wkręty)

bangkirai – drewno pochodzące z lasów tropikalnych. Gatunek bardzo odporny na szkodliwe działanie warunków atmosferycznych, a także ataki grzybów i szkodników. Deski tarasowe z drzewa bangkirai są bardzo twarde i ciężkie, a więc mało podatne na ścieranie oraz uderzenia.

(Deska tarasowa Bangkirai firmy Kopp. Cena: 36,20 zł netto/mb)

denya – pochodzące z Afryki egzotyczne drewno, charakteryzuje się złotawą, intrygującą barwą. Szlachetna kolorystyka i ciekawe usłojenie w połączeniu z wysoką odpornością sprawiają, że bardzo chętnie wykorzystywana jest w nowoczesnych projektach i aranżacjach ekskluzywnych przestrzeni wypoczynkowych.

 

(Deski tarasowe iDECK z Denyi firmy DLH Poland. Cena: 36 zł brutto/mb)

Następna »

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl
Dodaj komentarz
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Wnętrza projektów domów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: ogród