Start Arrow Wiadomości Arrow Niebezpieczne farby i lakiery wycofane

Niebezpieczne farby i lakiery wycofane

Od 2011 roku zostaną wycofane ze sprzedaży wszystkie farby i lakiery, w których zawartość LZO (Lotnych Związków Organicznych) wynosi powyżej 30 g/l.

Lotne Związki Organiczne to niebezpieczne substancje, zagrażające ludziom i środowisku. W reakcji ze światłem słonecznym obniżają poziom ozonu, co ma negatywny wpływ na proces globalnego ocieplenia. Ich wysokie stężenie negatywnie oddziałuje na układ oddechowy i krwionośny człowieka. Źródłem LSO są spaliny, detergenty, a także farby i lakiery, stosowane do wykańczania ścian w domach i mieszkaniach.

Dyrektywa Unijna 2004/42/WE zaostrza przepisy dotyczące zawartości tych niebezpiecznych substancji w farbach i lakierach oraz w produktach do odnawiania pojazdów.

Jeżeli planujemy zakup farb do pomieszczeń, sprawdzajmy etykietę produktu, na której konieczne jest podanie przez producenta informacji o maksymalnej wartości LZO w g/l w produkcie, a także o maksymalnej dopuszczalnej wartości, którą na podstawie unijnej dyrektywy reguluje Rozporządzenie Ministra Gospodarki z dn. 16 stycznia 2007 r.

Zgodnie z rozporządzeniem, farby do wnętrz mogą zawierać maksymalnie 30g/l LZO. Produkty, które nie spełniają norm, zostaną od stycznia 2011 r. wycofane ze sprzedaży.

Dbając o własne zdrowie i bezpieczeństwo, a także z uwagi na ogólnoświatowy trend do redukcji przedostawania się niebezpiecznych substancji do środowiska, zwracajmy uwagę na kupowane produkty i oznaczenia na nich zamieszczone.

(Niebezpieczne farby i lakiery wycofane)

Dodane przez: Wiadomości z rynku

Wiadomości z rynku
Dodaj komentarz

Data dodania:


Listopad 16, 2010
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Salon

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

 
 
Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: warto poznać - prezentacje firm