Start Arrow Wiadomości Arrow Świąteczne kredyty hipoteczne – czy warto?

Świąteczne kredyty hipoteczne – czy warto?

Koniec roku to tradycyjnie okres stabilizacji na rynku hipotek, choć nie ma mowy o świątecznej przerwie. Co prawda jesienna ofensywa banków nieco osłabła, ale rywalizacja o klienta trwa. Pojawiają się nowe promocje, które dla poszukujących kredytu mieszkaniowego mogą być atrakcyjnym prezentem świąteczno-noworocznym. Który bank na finiszu tego tak aktywnego jeśli chodzi o kredyty hipotecznego roku wypada najatrakcyjniej?

Kilka banków rywalizując o klienta znacznie obniżyło cenę kredytu hipotecznego, rezygnując z prowizji za jego udzielenie oraz stwarzając możliwość negocjacji i redukcji marży. Często jednak możliwość skorzystania z tych preferencyjnych warunków uzależniona jest od zakupu innych produktów, jak konto czy karta kredytowa – mówi Paweł Słowiakowski, prezes zarządu eBroker.pl – Dlaczego tak jest? Wynika to z aktywnie realizowanej przez banki polityki cross-sell, której idea wiąże się z kompleksową obsługą klienta. By związać się z klientem kilkoma produktami banki zgodzą się na ustępstwa, takie jak obniżona marża, czy prowizja 0%. Oczywiście nie jest to złe, o ile te dodatkowe produkty nam potrzebne, lub przynajmniej przydatne.

Czy to się opłaca? Na jakie promocje możemy liczyć w bankach, które oferty się wyróżniają?

Jeśli chodzi o popularne w ostatnim czasie kredyty złotówkowe, to wydaje się, że na finiszu roku na laur pierwszeństwa zasługuje oferta banku Pekao S.A. Dobre warunki ogólne są jeszcze lepsze dla klientów ze statusem VIP. Jeśli zarabiamy 7500 zł netto i wnioskujemy o finansowanie zakupu nieruchomości na poziomie 300 000 zł i wyższym możemy liczyć marżę nawet na poziomie 1,59% i 0% prowizję za udzielenie kredytu. Ten przykład pokazuje również, iż banki chętniej wychodzą naprzeciw zamożnym klientom, którym pożyczają pieniądze na lepszych warunkach.

Ciekawą ofertę jeśli chodzi o kredyty udzielane w walucie euro ma z pewnością bank DnB Nord. Jej wyróżniki to prowizja 0% i marża 0% w pierwszym roku kredytowania. Brzmi prawie jak świąteczny prezent, co więcej z promocji tej możemy skorzystać aż do 28 lutego 2011. Choć promocyjna marża obowiązuje tylko w pierwszym roku umowy, to w kolejnych latach jest ona niewygórowana i wynosi 1,4%. Bank nie pobiera też prowizji za wcześniejszą spłatę. Niemniej jednak w „pakiecie” z kredytem otrzymamy też płatne konto w banku (konta Personale i Eksklusiv do wyboru), które powinniśmy zasilać co miesiąc określoną kwotą utrzymując jednocześnie ustaloną wysokość salda. Dodatkowo też bank zaproponuje nam kartę kredytową i ubezpieczenie (DOM i ŻYCIE lub DOM i ŻYCIE plus PRACA). Czy to się opłaca? Jeśli konto i karta okażą się przydatne, to wówczas warunki DnB Nord są atrakcyjne.

Podobny „zestaw” zaproponuje nam kilka innych banków. Prowizja 0% to popularny wabik na klienta, stosuje go Lukas bank, a także Millenium, Allianz oraz BNP Paribas. Bank Pocztowy proponuje nam pakiet ubezpieczeniowy AVIVA w zamian oferując 0% prowizję o marżę obniżoną do 1,6%. Deutsche Bank też nie pobiera prowizji, ale odwrotnie: podwyższa wówczas nieznacznie marżę, natomiast w ING Banku Śląskim możemy wybrać: albo prowizja 0%, albo niższa rata. Nie tak dawno rekordy popularności biła promocja oferty „Własny kąt” PKO Bank Polski, który proponował prowizję 0% powiązaną z 4 letnim ubezpieczeniem od utraty pracy.

Reasumując: na końcu roku oferta banków jeśli chodzi o kredyty finansujące zakup nieruchomości wciąż jest dobra i warto wykorzystać aktualne promocje. Jeśli chodzi o kredyty udzielane w walucie, dominuje euro i wyróżniająca się oferta Deutsche Banku, natomiast poszukując finansowania w złotówce atrakcyjne warunki, 0% prowizję i niską ratę znajdziemy w Pekao S.A.

Warto pamiętać, że w hipotekach nie ma zasady złotego środka. Owszem, są wyróżniające się oferty, ale każdy przypadek wniosku kredytowego należy traktować jako indywidualny. Znaczenie może mieć wybrana waluta, kwota kredytowania, wysokość LTV, wkład własny, sytuacja klienta i inne czynniki – podkreśla prezes eBroker.pl  – Dlatego by wybrać najlepszą ofertę warto na pewno porównać aktualne propozycje wielu banków.

Świąteczne kredyty hipoteczne - czy warto?Dodane przez: Wiadomości z rynku

Wiadomości z rynku
Dodaj komentarz

Data dodania:


Grudzień 21, 2010
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Kuchnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

 
 
Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: schody i balustrady w domu

Obejrzyj zdjęcia domowników