Start Arrow Wiadomości Arrow ANR: Hektary czekają na zabudowę

ANR: Hektary czekają na zabudowę

Agencja Nieruchomości Rolnych posiada w ofercie ok. 100 tys. ha nieruchomości przeznaczonych pod budownictwo mieszkaniowe jednorodzinne lub wielorodzinne.

Agencja Nieruchomości Rolnych oferuje do sprzedaży ok. 100 tys. ha nieruchomości przeznaczonych na cele nierolne, głównie pod budownictwo mieszkaniowe. Położone są one zarówno na terenach wiejskich, jak i w miastach, a ok. 40 tys. ha to grunty przeznaczone już w miejscowych planach zagospodarowania przestrzennego.

Agencja opublikowała wybrane nieruchomości o przeznaczeniu pod budownictwo mieszkaniowe jednorodzinne i wielorodzinne planowane aktualnie do sprzedaży, a całość oferty można poznać w szesnastu oddziałach i filiach ANR.

Nieruchomości są sprzedawane na podstawie ogólnodostępnych przetargów, w których wziąć udział mogą zarówno osoby fizyczne, jak i prawne. Warunkiem jest wpłacenie w wyznaczonym terminie wadium oraz stawienie się na przetargu.

Oferowane nieruchomości są wyceniane przez niezależnych rzeczoznawców majątkowych, a cenę wywoławczą ustala się w wysokości nie niższej niż wartość tej nieruchomości, ustaloną przy zastosowaniu sposobów jej ustalenia przewidzianych w przepisach o gospodarce nieruchomościami. ANR zaznacza, że dodatkowo bierze się również pod uwagę koszty poniesione na przygotowanie nieruchomości do sprzedaży (np. koszty wyceny, koszty prac geodezyjnych, koszty związane ze zgromadzeniem niezbędnej dokumentacji).

Dla zainteresowanych, ANR oznajmia, że za nabytą na przetargu nieruchomość należy zapłacić całkowitą kwotę gotówką przed zawarciem umowy sprzedaży w formie aktu notarialnego. Możliwa jest również płatność ratalna, na okres nie dłuższy niż 5 lat przy min. pierwszej wpłacie wynoszącej 50% ceny nieruchomości.

(ANR: Hektary czekają na zabudowę)

Autor: Redakcja/ANR


Wszystkie komunikaty (7035)

Dodane przez: Wiadomości z rynku

Wiadomości z rynku
Dodaj komentarz

Data dodania:


Styczeń 4, 2011
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Małe Mieszkanie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

 
 
Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: rośliny do domu i ogrodu