Start Arrow Wiadomości Arrow Europejczycy mieszkają w domach

Europejczycy mieszkają w domach

52% Polaków mieszka w domach jednorodzinnych, co jest porównywalnym wynikiem do wszystkich mieszkańców Europy. Zabudowa europejskich miast jednak wygląda inaczej niż na naszym rodzimy rynku.

Analitycy Home Broker zinterpretowali wyniki z najnowszego raportu Eurostat, dotyczącego budownictwa mieszkaniowego w Europie. Wynika z niego, że 57% mieszkańców Europy mieszka w domach jednorodzinnych. Na jeden dom przypada mniej niż jedno, bo jedynie 0,7 mieszkania. Home Broker zwraca jednak uwagę, że na terenie wyłącznie miast Europy wskaźnik ten jest dwukrotnie większy – na jeden dom 1,4 mieszkań, co oznacza, że domy jednorodzinne – podobnie jak w Polsce – buduje się głównie na obrzeżach i wsiach.

(Home Broker na podst. Eurostat)

W Polsce na jeden dom jednorodzinny przypada 0,9 mieszkania, z czego wynika, że 52% rodaków mieszka w domach jednorodzinnych. Analitycy zwracają uwagę, że projekty domów są wolno stojące, jednorodzinne, inaczej niż w większości europejskich miast, gdzie najwięcej ludzi mieszka w budynkach szeregowych i bliźniakach.

Na 30 badanych krajów Polska zajmuje ósme miejsce pod względem popularności mieszkań na obszarach o gęstości zaludnienia na poziomie przynajmniej 500 osób na km kw. W rodzimych miastach na jeden dom przypada 3,7 mieszkań, czyli dwa razy mniej niż na Słowacji, ale blisko trzy razy więcej niż średnio w Unii Europejskiej – pisze Bartosz Turek, analityk rynku nieruchomości Home Broker.

Europejczycy mieszkają w domach jednorodzinnych

Autor: Redakcja na podst. analizy Bartosza Turka, analityka rynku nieruchomości Home Broker


Wszystkie komunikaty (6574)

Dodane przez: Wiadomości z rynku

Wiadomości z rynku
Dodaj komentarz

Data dodania:


Styczeń 7, 2011
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Pokój dziecka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty