Start Arrow Wiadomości Arrow Jubileuszowa BUDMA trwa

Jubileuszowa BUDMA trwa

11 stycznia Minister Infrastruktury Cezary Grabarczyk uroczyście otworzył jubileuszową dwudziestą już edycję Międzynarodowych Targów Budownictwa BUDMA 2011.

Do udziału w dwudziestej, jubileuszowej edycji zgłosiło się 1,5 tys. firm, które prezentują swoją ofertę na największych targach budowlanych w Europie Środkowej i Wschodniej. Wśród nich są również przedstawiciele również firm zagranicznych, m.in. z Chin, Danii, Finlandii czy Belgii.

Zwiedzający, oprócz najnowszej oferty liderów rynku, będą mogli obejrzeć specjalnie przygotowane interaktywne pokazy, wziąć udział w konferencjach, zapoznać się z najnowszymi technologiami budowy domu wchodząc do pokazowego budynku.

Tematyka targów obejmuje wszystkie etapy realizacji inwestycji budowlanej – od projektowania, prac gruntowych oraz sprzętu budowlanego na placu budowy, przez elementy konstrukcyjne, ściany i elewacje, stropy, posadzki, stolarkę otworową, drzwi, dachy, chemię budowlaną i ceramikę łazienkową, po systemy wykończeniowe i systemy zarządzania budynkiem.

Jak zbudować dom, którego ogrzanie nie będzie kosztować majątku? Albo inteligentny budynek, który sam przysłoni wieczorem rolety, zapali intymne oświetlenie w salonie, włączy nastrojową muzykę? Albo chatę z drewna, która codziennie zachwycać nas będzie czarującym klimatem sosnowego boru? – na te wszystkie pytania znaleźć można odpowiedź na tegorocznej BUDMIE. Warte uwagi są również widowiskowe pokazy sztuki dekarskiej czy mistrzostwa glazurników.

Zeszłoroczne targi odwiedziło ponad 55 tysięcy gości. Organizatorzy liczą, że i w tym roku wynik będzie podobny lub nawet lepszy. Targi można zwiedzać do piątku 14 stycznia. Bilety wstępu można nabyć w kasach znajdujących się w holach na terenie targów.

(Minister Cezary Grabarczyk otwiera jubileuszowe targi)

Co warto zobaczyć?

  • BudShow, czyli dom inteligentny

W ramach projektu BudShow na targach Budma 2011 budowany jest dom inteligentny. Ekspozycji towarzyszy cykl konferencji i wykładów na temat automatyki budynkowej i współczesnych trendów w jej projektowaniu i aplikacji. Atrakcyjna formuła BudShow organizowanego przez Międzynarodowe Targi Poznańskie i Agencję Komunikacji Marketingowej ARDO umożliwia wystawcom innowacyjną, dynamiczną formę przedstawienia produktów, a zwiedzającym aktywny udział w projekcie. Prezentacja domu inteligentnego KNX odbywa się w trzech różnych obszarach. Pierwszy to ekspozycja „Dom w budowie” – specjalnie przygotowane przekroje konstrukcji i poszczególnych elementów pozwolą uczestnikom zapoznać się z zastosowanymi produktami, technologiami i ich prawidłową aplikacją. Towarzyszą temu pokazy montażu elementów dostarczonych przez partnerów projektu komentowane na bieżąco przez moderatora. Pokazy odbywają się kilkakrotnie każdego dnia targów według wcześniej ustalonego harmonogramu. Ostatnim elementem tej przestrzeni specjalnej jest ekspozycja gotowej do zamieszkania części domu.

(Zobacz jak powstaje dom inteligentny)

  • Michał Anioł na Budmie, czyli mistrzostwa glazurników

Polskie Zrzeszenie Płytkarzy, stowarzyszenie glazurników liczące ponad 30.000 członków, po raz czwarty organizuje podczas targów Budma w Poznaniu finały Glazurniczych Mistrzostw Polski. W tym roku startuje 42 finalistów wyłonionych podczas 14 eliminacji, w których wzięło udział blisko 200 rzemieślników.

Tematem pracy konkursowej jest bardzo znany motyw artystyczny związany z włoskim renesansem , fragment fresku Michała Anioła z Kaplicy Sykstyńskiej „Stworzenie Adama”. Zawodnicy otrzymali zadanie konkursowe miesiąc wcześniej i przygotowują swoje prace z własnych materiałów i wg swojego pomysłu. Dopuszczalne są wszystkie materiały powszechnie stosowane do okładania podłóg i ścian, takie jak: płytki ceramiczne, gresowe, kamień naturalny i sztuczny, drewno, szkło, metal, gips, wyprawy tynkarskie. Dzięki tej dowolności prace konkursowe podczas finałów są bardzo urozmaicone pod względem kolorystyki i formy a same zawody bardzo emocjonujące. Zwiedzający mogą wziąć udział w plebiscycie publiczności na najpiękniejszą pracę.

  • Dom energooszczędny i pasywny

Targi Budma powinien odwiedzić każdy, kto z niepokojem obserwuje rosnące rachunki za ogrzewanie domu lub firmy. Podczas targów, odbywających się pod hasłem „Zrównoważone budownictwo – energooszczędność, innowacyjność, bezpieczeństwo”, najnowsze rozwiązania dotyczące energooszczędnych technologii budowania prezentowane będą m. in. w ramach specjalnej ekspozycji firm oraz dwudniowego cyklu seminariów i prezentacji Forum Budownictwa Energooszczędnego i Pasywnego.

Forum stanowi cenne źródło wiedzy na temat energooszczędnych rozwiązań technologicznych oraz możliwości pozyskiwania środków na ich wdrażanie. Podczas wydarzenia organizowanego przez Wielkopolską Agencję Zarządzania Energią i MTP przy współudziale Polskiego Instytutu Budownictwa Pasywnego oraz Centrum Usług Techniczno-Organizacyjnych Budownictwa PZITB, mowa będzie m. in. o błędach popełnianych przy projektowaniu budynków, skutkujących obniżeniem ich efektywności energetycznej, termomodernizacji budynków istniejących, jak również możliwości zastosowania technologii budownictwa energooszczędnego. Problematyka energooszczędności omówiona zostanie m. in. na przykładzie hal sportowych, szkół czy budynków wyższych uczelni.

  • Pokazy na żywo

Tegoroczną nowością będą pokazy układania kostki brukowej przygotowane przez Stowarzyszenie Producentów Brukowej Kostki Drogowej. Pokazy odbywać będą się kilka razy dziennie na terenie ekspozycji. Specjaliści pokażą, jak należy właściwie przygotować podkład i jak dobrać kostkę, by stworzyć trwałą i atrakcyjną wizualnie nawierzchnię.

(Zobacz widowiskowe zmagania specjalistów)

Okazją do zapoznania się z nowinkami w zakresie narzędzi i technologii stosowanych w dekarstwie będą pokazy dekarskie przygotowane przez Polskie Stowarzyszenie Dekarzy i druga edycja cyklu prezentacji „Nowoczesny warsztat ciesielski” organizowanego przez Międzynarodowe Targi Poznańskie pod hasłem: „Nowe technologie w tradycyjnym rzemiośle”.

  • Drewno w budownictwie

Od kilku lat uwagę zwiedzających styczniowe targi budowlane w Poznaniu przykuwa unikatowa w skali europejskiej ekspozycja specjalna Wioska Domów Drewnianych. Podczas najbliższej edycji także będzie można zobaczyć przykłady najnowocześniejszych rozwiązań stosowanych w budownictwie drewnianym. Na jednym z głównych placów targowych staną domy z drewna wybudowane w różnych technologiach.

(Zapoznaj się z ekologicznym budownictwem drewnianym)

Dodane przez: Wiadomości z rynku

Wiadomości z rynku
Dodaj komentarz

Data dodania:


Styczeń 12, 2011
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Salon

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

 
 
Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: domy energooszczędne