Start Arrow Wiadomości Arrow Ranking kredytów mieszkaniowych w styczniu

Ranking kredytów mieszkaniowych w styczniu

Nowy rok, nowe plany, nowe mieszkanie? Cały czas trwa dobra passa, w niektórych bankach możemy finansować zakup mieszkania na naprawdę atrakcyjnych warunkach. Przysłowie mówi, że wszystko co dobre kiedyś się kończy – dlatego jeśli jednym z naszych noworocznych postanowień było kupić w roku 2011 mieszkanie, warto już dziś przyjrzeć się ofertom i sprawdzić gdzie kupimy je taniej.

Banki w drugiej połowie roku 2010 rozpędziły się w sprzedaży hipotek, to był znowu prawdziwy wyścig o klienta – mówi Jacek Paciorek z eBroker.pl – na przełomie roku nastąpiła stabilizacja, ale sytuacja wciąż jest bardzo dobra dla kredytobiorcy. Mimo to warto porównywać oferty, bo różnica między liderem a bankiem zamykającym ranking wynosi prawie 4000 zł rocznie x 30 lat.

eBroker.pl wnikliwie przyjrzał się ofertom banków. Zwycięzcą rankingu na początku roku 2011 dla finansowania w złotówkach dostępnego dla przeciętnego obywatela – bo dotyczącego nieruchomości w cenie 250000 zł, przy 100% LTV na 30 lat jest oferta Deutsche Bank PBC z najniższą ratą w kwocie 1394 zł.

Szczegóły tej oferty wyglądają tak:


Zestawienie z porównywarki eBroker.pl z dnia 14 stycznia 2011, dla kredytu hipotecznego w złotówkach na 100% kwotę wartości nieruchomości w cenie 250 000 zł:

(kliknij, żeby powiększyć)

*W powyższym zestawieniu uwzględnione zostały tylko te banki, które pożyczą nam kwotę 250 000 zł w złotówkach przy zerowym wkładzie własnym na 30 lat.

Zwracają uwagę niskie marże oraz to że aż 5 banków pożyczy nam kwotę przekraczającą wartość nieruchomości, w tym Alior Bank nawet do 120 %. Dla osób posiadających dodatkowe potrzeby to pewnie nie lada gratka.

Sprawdzone przez eBroker.pl: dla mieszkania, które kupujemy za kwotę 250000 zł korzystając z kredytu bankowego, miesięczna różnica na początku stycznia 2011 wyniesie 291 zł, co daje oszczędność przy wyborze tańszego banku nawet 3492 zł rocznie, a w skali całego kredytu 104760 czyli prawie połowę ceny mieszkania.

Dodane przez: Wiadomości z rynku

Wiadomości z rynku
Dodaj komentarz

Data dodania:


Styczeń 14, 2011
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Sypialnia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty