Start Arrow Wiadomości Arrow Czy chcesz zamieszkać w pałacu?

Czy chcesz zamieszkać w pałacu?

Nastaje moda na średniowieczne zamki, twierdze, warownie czy XVII – XVIII wieczne pałacyki? W Polsce przywraca się świetność ruinom średniowiecznym – planowana jest rekonstrukcja wielu obiektów na terenie całego kraju. Wyremontowane lub do remontu pałacyki można kupić.

Agencja Nieruchomości rolnych zlicytowała za prawie 700 tys. zabytkowy XVIII-wieczny zespół pałacowo-parkowy o powierzchni 9 ha we wsi Włościejewki. Cały dwór może być przeznaczony m.in. pod usługi. Nowy właściciel musi jedna włożyć sporo pracy w rekonstrukcję i renowację obiektu – jeśli się zdecyduje, może liczyć na zniżkę wynoszącą do 50% wylicytowanej ceny.

ANR w 2011 roku planuje sprzedać kilkanaście pałaców i dworów, z uregulowanym stanem prawnym. Będą one wystawiane na przetargach nieograniczonych, organizowanych na terenie całej Polski.

Zwycięzca przetargu będzie musiał posiadać środki na renowacje budowli, ale jeśli spełni wszystkie wymogi konserwatora zabytków – również będzie mógł skorzystać z 50% obniżki ceny sprzedaży uzyskanej na przetargu.

Czy zakup pałacu lub zamku to dobra lokata kapitału? Wiele z tych obiektów leży na terenach, na których istnieje możliwość przeznaczenia budynku na cele usługowe. Hotele, obiekty konferencyjne czy restauracje to najpopularniejszy sposób na wykorzystanie imponującej budowli. Zanim jednak przybędą pierwsi goście, pałac pochłonie wiele czasu i pieniędzy. Często okazuje się, że remont zabytkowej budowli jest znacznie droższy niż jego budowa od podstaw.

(Pałac we wsi Włościejewki, w gminie Książąt Wlkp., fot. ANR)

Autor: Redakcja DOM.pl


Wszystkie komunikaty (6574)

Dodane przez: Wiadomości z rynku

Wiadomości z rynku
Dodaj komentarz

Data dodania:


Luty 7, 2011
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Łazienka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

 
 
Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: pokój dziecka