Start Arrow Wiadomości Arrow Zobacz nowe trendy w meblarstwie

Zobacz nowe trendy w meblarstwie

Ponad 150 wystawców i imponujące ekspozycje. Tak w skrócie można podsumować Targi MEBLE Polska 2011. Tegoroczną edycję wydarzenia oraz trendy meblarskie na rok 2011 komentują projektantki z pracowni Ajdija – Anna Olszewska-Szymanowska i Marina Suchorska.

Targi MEBLE Polska są – obok majowych targów Arena Design – jednym z bardziej interesujących wydarzeń branżowych w Polsce. Przejrzyste stoiska, dobre ekspozycje oraz otwartość wystawców sprawiają, że targi umożliwiają nawiązywanie wartościowych kontaktów biznesowych. Warto było uczestniczyć w tym wydarzeniu, by zobaczyć propozycje polskich producentów oraz prześledzić tegoroczne trendy panujące na polskim rynku mebli. Niewątpliwą zaletą targów była znacznie lepsza organizacja imprezy w porównaniu z poprzednią edycją oraz ładna oprawa wizualna wydarzenia.

(fot. MTP)

(fot. MTP)

Przeważającym trendem w tegorocznych projektach mebli jest minimalizm oraz nawiązania do natury. Wśród propozycji producentów zdecydowanie dominują proste, surowe formy. Zwłaszcza w meblach tapicerowanych popularne są formy geometryczne, czyli meble zamknięte w kształcie prostokąta lub kwadratu. Prostota formy idzie w parze z funkcjonalnością. Coraz więcej mebli odznacza się zastosowaniem różnorodnych systemów mechanicznych lub elektrycznych, które przykładowo umożliwiają otwarcie szafki za pomocą jednego guzika lub automatyczne wysuwanie szuflad. Zastosowanie wysokiej jakości pianek i wkładów obiciowych zwiększa natomiast wygodę użytkowania. Coraz bardziej popularne stają się systemy modułowe, które dają możliwość utworzenia z elementów mebla różnych kombinacji.

(fot. MTP)

(fot. MTP)

Na tegorocznych targach producenci mebli zaproponowali produkty głównie z naturalnych materiałów, forniru drewnianego, drewna oraz MDFu strukturalnego, czyli płyty, która w przeciwieństwie do zwykłej płyty MDF nie jest gładka, lecz ma porowatą powierzchnię. Natura dominuje również w kolorystyce. Najbardziej popularnymi barwami są kolory ziemi oraz szarości. Wyraziste kolory natomiast pojawiają się w pojedynczych elementach na zasadzie akcentu. Tkaniny oraz obicia wykonane są głównie z naturalnych, ekologicznych oraz jednorodnych materiałów, najczęściej gładkich. Wzory pojawiają się sporadycznie. W takim przypadku są to głównie motywy orientalne umieszczane na pojedynczych elementach.

(fot. MTP)

(fot. MTP)

Moda na prostotę będzie utrzymywać się w najbliższym czasie, co z pewnością będzie rzutowało na trendy w aranżacji wnętrz. Rozwiązaniem, które staje się coraz bardziej popularne jest neutralna kolorystycznie aranżacja wnętrza, w której znajduje się jeden dominujący element – na przykład oryginalny drewniany mebel wykonany według indywidualnego projektu.

Autor: Anna Olszewska-Szymanowska i Marina Suchorska


Wszystkie komunikaty (6574)

Dodane przez: Wiadomości z rynku

Wiadomości z rynku
Dodaj komentarz

Data dodania:


Luty 23, 2011
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
1
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Sypialnia

Komentarze

Najnowsze komentarze

Gość Dom.pl Odpowiedz 2011-12-13 14:02:20

Nie ma czegos takiego jak MDF strukturalny, moze chodzilo o plyte mdf pokryta melamina?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

 
 
Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: sufity i ściany wewnętrzne