Start Arrow Wiadomości Arrow Małżeństwo trzydziestolatków – gdzie po kredyt?

Małżeństwo trzydziestolatków – gdzie po kredyt?

W kwietniu niektóre banki przedstawiły swoim klientom atrakcyjniejsze marże i niższe koszty kredytu. Z rankingu przygotowanego przez Bankier.pl wynika, że pozycję lidera na rynku kredytów hipotecznych po raz kolejny obronił Deutsche Bank.

Bankier.pl ponownie przygotował ranking kredytów hipotecznych. Sprawdził oferty banków dla bezdzietnego małżeństwa trzydziestolatków, które chce kupić mieszkanie na kredyt. Profil przyjętych kredytobiorców przewiduje posiadanie samochodu i łączne zarobki 4600 zł netto na podstawie umowy na czas nieokreślony od ponad roku. Małżeństwo chce kupić mieszkanie o powierzchni 60 mkw. w miejscowości powyżej 100 tys. mieszkańców. Wartość mieszkania wynosi 250 tysięcy zł, a kredytobiorcy chcą ją skredytować na 30 lat.

W pierwszej wersji kredytu przyjęto brak pierwszej wpłaty, czyli zaciągnięcie kredytu na 100 proc. wartości nieruchomości. Z rankingu Bankier.pl wynika, że najatrakcyjniejszy kredyt oferuje Deutsche Bank z łącznym kosztem kredytu 268 140 zł.

(Oprac. Bankier.pl na podst. danych z banków)

* Od 2. roku kredytowania rata wyniesie 1513,98 zł
** Od 2. roku kredytowania rata wyniesie 1523,90 zł

Bankier.pl zaznacza, że spośród prezentowanych co miesiąc banków swoją ofertę poprawiły Nordea Bank Polska, Bank Pocztowy oraz Kredyt Bank. W zestawieniu nie pojawiły się Raiffeisen Bank i HSBC – obie instytucje wymagają wyższych zarobków.

W drugiej wersji kredytu przyjęto wkład własny małżeństwa wynoszący 50 tysięcy złotych, czyli 20% wartości. Na pierwszym miejscu uplasował się DnB Nord z łącznym kredytem 207 447 złotych. Małżeństwo mogłoby liczyć na dużo korzystniejsze warunki kredytowe dzięki obniżonej marży kredytu.

(Oprac. Bankier.pl na podst. danych z banków)

Oprocentowanie w większości banków nie przekracza 6,00%. O łącznym koszcie kredytu hipotecznego decydują jednak nie tylko marża i stosowany Wibor, lecz także ubezpieczenia – pomostowe, niskiego wkładu, na życie, od utraty pracy – jeżeli bank takowych wymaga, prowizja i miesięczna opłata za konto, która może wynieść nawet ponad 20 złotych – podsumowuje ranking Hanna Braun, Redaktor Bankier.pl.

Autor: Hanna Braun, Redaktor Bankier.pl


Wszystkie komunikaty (6575)

Dodane przez: Wiadomości z rynku

Wiadomości z rynku
Dodaj komentarz

Data dodania:


Maj 4, 2011
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Kuchnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

 
 
Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: projekty domów