Start Arrow Wiadomości Arrow Kredyty hipoteczne w I kwartale 2011

Kredyty hipoteczne w I kwartale 2011

Początek roku zazwyczaj jest okazją do różnego rodzaju postanowień. Często dotyczą one budowy własnych czterech kątów. Aby móc zrealizować swoje plany, zazwyczaj potrzebujemy kredytu hipotecznego. Specjaliści z Comperii przedstawiają ranking najlepszych kredytów dostępnych na rynku.

Niestety, czasem ciężko o ofertę, która spełniałaby wszystkie nasze wymagania. Zdarza się, że czytamy negatywne opinie ekspertów lub innych klientów. Odstrasza nas brak możliwości wzięcia kredytu w różnych walutach lub na dłuższy okres czasu. Czasem też to my nie spełniamy wymagań banków – na przykład ze względu na zbyt krótki staż pracy.

Zestawienie może pomóc wybrać najlepsza z szerokiej gamy ofert – tłumaczy Marcin Zienkiewicz, analityk Comperia.pl. – Opracowaliśmy kategorie, pod kątem których ocenialiśmy poszczególne banki. W każdej z nich można było otrzymać 0 lub 1 punkt. Dodatkowo przyznawaliśmy punkty bonusowe, między innymi za udział w programie Rodzina na Swoim.

Oto niektóre z kategorii i ich zwycięzcy:

  • Liczba walut, w jakich można zaciągnąć kredyt – w tej kategorii przodują mBank, MultiBank i PKO BP – tutaj mamy aż cztery obce waluty kredytowe. Punkty nie były przyznawane jednak tylko za liczbę możliwości, ale za ich rodzaj. Dla przykładu, Nordea Bank oferuje możliwość wzięcia kredytu w koronach duńskich, szwedzkich lub norweskich – są to raczej niezbyt popularne waluty w naszym kraju.
  • Wysokość wskaźnika LTV – tu najlepszy okazał się Alior Bank, oferujący możliwość wzięcia kredytu na sumę przekraczającą o 20 proc. wartość nieruchomości. Dotyczy to także kredytów w euro.
  • Długość okresu kredytowania – w Alior Banku, Allianz Banku, BOŚ i Getin Noble Banku możemy spłacać kredyt nawet przez 50 lat!
  • Zdolność kredytowa (dla kredytów złotówkowych) – tu najkorzystniej wypada po raz kolejny Alior Bank. W banku tym rodzina z jednym dzieckiem, posiadająca dochód o łącznej wysokości 5 tys. zł netto miesięcznie, nie posiadająca zobowiązań kredytowych oraz polis ubezpieczeniowych, posiadająca samochód odpowiadający klasie 3 letniego Forda Focusa jest w stanie zaciągnąć kredyt na sumę 535 tys. zł, przy okresie spłaty wynoszącym 30 lat i wskaźniku LTV o wysokości 80%
  • Zdolność kredytowa (dla kredytów w euro) – tutaj także warto skorzystać z usług Alior Banku. W banku tym mamy możliwość wzięcia kredytu na kwotę wysokości około 450 tys zł przy wysokości wskaźnika LTV wynoszącej 70%
  • Maksymalny wiek kredytobiorcy w momencie spłaty kredytu – najlepiej wybrać taki bank, który nie stawia żadnych ograniczeń pod tym względem – należą do nich BGŻ, WBK, BZ i Nordea Bank
  • Najkrótsza długość stażu pracy – najkorzystniej przedstawia się oferta Getin Noble Banku, gdzie możemy wziąć kredyt już po 3-6 miesiącach od rozpoczęcia pracy (dotyczy to umowy o prace i umowy-zlecenia – jeśli posiadamy własną działalność gospodarczą, okres ten ulega wydłużeniu do 6-12 miesięcy).

Czołówka banków wg Comperia.pl

W rankingu przoduje Alior Bank – zwycięzca w bardzo wielu kategoriach. Kredyt zaciągnięty w tym banku daje spore możliwości – między innymi ze względu na wiele walut do wyboru oraz wysoki wskaźnik LTV – przekraczający 100%. Pozostawił daleko w tyle inne banki, jako jedyny uzyskując ponad 10 punktów. Kredyt w Alior Banku nie należy do najtańszych – jego oferta nie uzyskała punktów jeśli chodzi o kredyty najkorzystniejsze cenowo – jednak ze względu na dużą liczbę opcji do wyboru być może warto się na nią zdecydować.

Autor: Redakcja na podst. rankingu Comperia.pl


Wszystkie komunikaty (6574)

Dodane przez: Wiadomości z rynku

Wiadomości z rynku
Dodaj komentarz

Data dodania:


Maj 23, 2011
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Pokój dziecka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

 
 
Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: wykańczanie