Start Arrow Wiadomości Arrow Więcej nowych z większą powierzchnią

Więcej nowych z większą powierzchnią

Pierwszy raz od września tego 2010 roku wzrosła liczba mieszkań oddanych do użytkowania – wynika z danych Głównego Urzędy Statystycznego.

Jak podaje GUS, w maju br. po raz pierwszy od września ub. roku zanotowano wzrost liczbt mieszkań oddanych do użytkowania. Większa niż przed rokiem była liczba mieszkań, na których budowę wydano pozwolenia, a mniejsza – mieszkań rozpoczętych.

Według wstępnych danych, w maju oddano do użytkowania 9,2 tys. mieszkań, tj. o 2,2% więcej niż przed rokiem. Sytuacja poprawiła się w segmencie inwestorów indywidualnych, budujących obiekty z przeznaczeniem na sprzedaż lub wynajem. Zakończyli oni w tym okresie 71,2 tys. inwestycji, czyli o 1,35% więcej niż w 12-miesięcznym czasie zakończonym w maju ub.r.

Wzrosła również przeciętna powierzchnia użytkowa 1 mieszkania oddanego do użytkowania. W okresie styczeń-maj br. wynosiła ona 114,3 m2 i była o 7,7 m2 większa niż przed rokiem.

Z danych GUS wynika również, że zmniejszyła się liczba mieszkań rozpoczętych (o 14,1% do 16,3 tys., wobec wzrostu o 37% w maju ub.r.)

(Mieszkania - więcej nowych z większą powierzchnią)

Autor: Redakcja na podst. danych GUS


Wszystkie komunikaty (6574)

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl
Dodaj komentarz

Data dodania:


Czerwiec 27, 2011
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Salon

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty