Start Arrow Wiadomości Arrow Od lipca niższy zwrot VAT

Od lipca niższy zwrot VAT

Spadła cena metra kwadratowego mieszkania za I kwartał 2011 roku, w związku z czym zmniejszą się również limity zwrotu VAT za zakup niektórych materiałów budowlanych.

Od lipca zmienią się limity dotyczące zwrotu VAT za zakup niektórych materiałów budowlanych, wykorzystywanych do budowy lub remontu. Osoby, które złożą po raz pierwszy wniosek o zwrot od 1 lipca, otrzymają niższą kwotę niż te, które o zwrot wystąpiły jeszcze w czerwcu.

Dotychczas było można uzyskać maksymalnie 33 967 zł (budowa domu) lub 14 557,17 zł (remont)

Od lipca natomiast w przypadku inwestycji wymagającej pozwolenia na budowę uzyskamy maksymalnie 32 413,09 zł, natomiast za prace remontowe – maksymalnie 13 891,32 zł.

Limit kwoty zwrotu oblicza się z wykorzystaniem ceny 1 mkw powierzchni użytkowej budynku. Nowa cena została ogłoszona przez Prezesa GUS-u i wynosi 3 797 zł (poprzednia wynosiła 3 979 zł).

Należy pamiętać, że osoby, które po raz kolejny składają wniosek korzystają z wcześniej nabytego limitu. Limity zwrotu liczone są od daty złożenia ich pierwszego wniosku.

Zwrot VAT za zakup niektórych materiałów budowlanych przysługuje inwestorowi, nie tylko realizującemu nowe projekty domów, ale również remontującemu istniejące domy jednorodzinne czy mieszkania. Wniosek można składać tylko raz w roku, ale dotyczyć on może faktur z całego okresu obowiązywania ulgi, czyli od dnia 1 maja 2004 roku. Kolejny wniosek będzie można złożyć w następnym roku kalendarzowym.

(Od lipca niższy zwrot VAT)

Autor: Redakcja DOM.pl


Wszystkie komunikaty (6577)

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl
Dodaj komentarz

Data dodania:


Czerwiec 29, 2011
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Salon

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

 
 
Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: katalog roślin