Start Arrow Wiadomości Arrow Od października wyższy zwrot VAT

Od października wyższy zwrot VAT

Osoby, które chcą złożyć swój pierwszy wniosek o zwrot VAT za zakup niektórych materiałów budowlanych, powinny wstrzymać się z tym do 1 października. W IV kwartale tego roku limit zwrotu będzie wyższy.

Prezes GUS-u ogłosił cenę 1 mkw powierzchni mieszkania, którą stosuje się do wyliczenia limitu zwrotu VAT za zakup niektórych materiałów budowlanych. Za II kwartał tego roku wynosi ona 3819 zł, zatem w IV kwartale limit zwrotu będzie wyższy.

Kwota zwrotu zależy m.in. od tego, jakie prace budowlane czy remontowane były przeprowadzane i wymagały zakupu materiałów budowlanych.

W przypadku budowy domu czy przeprowadzania innych robót, na których wykonanie potrzebne jest pozwolenie na budowę, limit zwrotu VAT wynosić będzie 32.601 zł. Jeżeli zaś prace dotyczyły remontu istniejącego domu czy mieszkania, limit wynosić będzie 13.972 zł.

To niewielki wzrost, ale pierwszy od II kwartałów. Dla osób, które złożyły wniosek w III kwartale tego roku (lub złożą jeszcze do końca września), limit zwrotu wynosił 32.413 zł za roboty z pozwoleniem na budowę i 13.891 zł za remont mieszkania czy domu.

Warto pamiętać, że nowe limity stosuje się tylko wtedy, gdy złożony wniosek jest pierwszym wnioskiem inwestora. Dla osób, które złożyły wniosek w poprzednich latach, obowiązują te limity, które obowiązywały w tamtym okresie.

Wniosek można składać tylko raz w roku, ale dotyczyć on może faktur z całego okresu obowiązywania ulgi, tj. od 1 maja 2004 roku.

Od października wyższy zwrot VAT

Dodane przez: Wiadomości z rynku

Wiadomości z rynku
Dodaj komentarz

Data dodania:


Wrzesień 16, 2012
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
2
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Kuchnie

Komentarze

Najnowsze komentarze

anson Odpowiedz 2011-09-30 06:43:27

witam, jeśli faktura jest wystawiona tylko na usługę, a materiały są zawarte w cenie usługi nie odzyskasz VAT; jeśli materiały są wyszczególnione na fakturze możesz składać wniosek; listę i program z łatwością znajdziesz w internecie; należy pamiętać o tym, że nie ma określonego terminu od zakończenia budowy czy remontu w jakim należy złożyć wniosek, ale można składać wniosek raz w roku; kable elektryczne tak, gniazdka i wyłączniki nie; pozdrawiam;

pauligno1 Odpowiedz 2011-09-25 20:01:57

witam ,mam pytanko.Wymieniałem instalację elektryczną w 2007 roku w mieszkaniu,które nabyłem z drugiej ręki". Za wykonaną usługę wraz z materiałami(przewody elektryczne+akcesoria) otrzymałem fakturę VAT na kwotę ok 2,500 brutto. Orientuje sie Ktoś,czy mogę wystąpić o zwrot Vat-u i jakie materiały sa na liście "refundacyjnej"?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

 
 
Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: okna i drzwi