Start Arrow InstalacjeArrow 5 grzejników do salonu: funkcjonalność w parze z estetyką

5 grzejników do salonu: funkcjonalność w parze z estetyką

Nowoczesne grzejniki nie tylko dostarczają odpowiednią ilość ciepła, są funkcjonalne, ale również wyglądają estetycznie. To już nie tylko przekaźniki ciepła, ale istotny element aranżacyjny wnętrz. Zobaczmy 5 pomysłów aranżacyjnych na grzejnik w salonie.

Nowoczesne grzejniki muszą być nie tylko estetyczne, ale i energooszczędne. Ten grzejnik radiacyjny wyposażony jest w czujniki ruchu i światła, które obniżają temperaturę w pomieszczeniu, jeśli nie wykryją ruchu lub będzie noc i podwyższają w ciągu dnia, jeśli w salonie czy sypialni będą domownicy. Funkcja Wietrzenie również czasowo obniża temperaturę, jeśli wykryje otwarte okno. Obudowa grzejnika składa się z płyty czołowej ze szkła hartowanego, pokrytej cienkowarstwową folią grzewczą, dzięki czemu grzejnik ten ma gładką i lśniącą powierzchnię. Cena brutto urządzenia wynosi 4434 zł (1000 W), 5068 zł (1500 W) lub 5701 zł (2000 W).

Autor: Grzejnik radiacyjny Alipsis firmy Atlantic Polska

Kolejnym energooszczędnym rozwiązaniem jest ten nowatorski naścienny klimakonwketor, wyglądem przypominajacy tradycyjny grzejnik dekoracyjny. W miesiącach zimowych woda grzewcza przepływa przez wymiennik oddając ciepło pomieszczeniom. Latem, dzięki konwekcji wymuszonej wentylatorem, to samo urządzenie zapewnia chłodzenie pomieszczeń. Klimakonwektor współpracuje z pompą ciepła. Nawiewa do pomieszczeń orzeźwiające schłodzone powietrze za pomocą zintegrowanego wentylatora o zmiennym ustawieniu prędkości obrotów, obniżając temperaturę we wnętrzach i zapewniając szybką ulgę podczas nieznośnych letnich upałów. Klimakonwektor dostępny w wersji dwu lub czterorurowej.

Autor: Klimakonwektor VIDO marki Purmo

Ten grzejnik przykuwa naszą uwagę nowatorską szklaną obudową: transparentną, odporną na zarysowania i uderzenia. Posiada niskotemperaturowy element grzewczy, który ze względu na zakres pracy nie powoduje spalania kurzu i innych zanieczyszczeń oraz nie wysusza nadmiernie powietrza w ogrzewanym pomieszczeniu. Jest również wyposażony w system ASP eliminujący zjawisko cyrkulacji kurzu, pyłków i roztoczy w ogrzewanym powietrzu oraz ich osiadanie w bezpośrednim otoczeniu urządzenia. Skuteczny dla osób, które mają problemy z drogami oddechowymi, często się przeziębiają, cierpią na astmę oskrzelową, alergie na kurz, katar sienny, zapalenie zatok przynosowych.

Autor: Grzejnik Alipsis firmy Atlantic Polska

Alternatywą dla grzejników panelowych może być ten oryginalny grzejnik - nowoczesny kaloryfer o brązowej barwie i układzie poziomym wyposażony został w ażurową kratkę ozdobną w kolorze czarnym. Ten elegancki grzejnik, dostosowany do wymagających, nowoczesnych wnętrz jest doskonałym rozwiązaniem także do małych salonów.

Autor: Grzejnik Royal firmy ENIX z kolekcji Design

Ten grzejnik łączy styl minionych epok z nowoczesnym wzornictwem. Dopasowuje się do różnego typu wnętrz i występuje w wielu formach specjalnych: pod kątem, w łukach (również wielokrotnych), w postaci ścianek działowych czy ławek. Produkt dostępny jest w szerokiej gamie kolorów, co daje możliwość wkomponowania go w aranżację dowolnego pomieszczenia. To model z wyjątkowo gładką, laserowo spawaną główką oraz pozbawioną zgrubień strukturą powierzchni, która eliminuje osiadanie kurzu. Jest to rozwiązanie bardzo higieniczne oraz stanowiące duże udogodnienie dla alergików.

Autor: Grzejnik żeberkowy Charleston firmy Zehnder

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl
Dodaj komentarz
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Salon

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

  • Nowoczesny Plafon Kantoor Gray

  • Lampa wisząca Galaxy 1649

  • Kinkiet Maja Gray

  • Lampa wisząca Artwood Dąb 6pł.

  • Lampa Biurkowa Vaio White

  • Lampa podłogowa Maja Black