Start Arrow Budowa domuArrow 5 komfortowych projektów domów na działkę z wjazdem od południa

5 komfortowych projektów domów na działkę z wjazdem od południa

Mając dość trudny teren do zagospodarowania, nie jesteśmy już skazani na drogi projekt indywidualny. Spośród gotowych projektów, dostępnych w naszej ofercie, można wyselekcjonować idealny dom na każdą działkę, również tę nieco trudniejszą do zabudowania. Przykładem mogą być polecane projekty domów z wejściem od południa, które opracowane zostały w taki sposób, by jak najlepiej wykorzystać teren i naturalne światło.

Projekty domów z wjazdem od południa to zarówno domy z poddaszem użytkowym, jak i popularne projekty domów parterowych. Są to projekty domów z garażem, którego większa część przylega często do wschodniej elewacji, tak, by wjazd od południa nie ograniczał dostępu do światła słonecznego wnętrzom mieszkalnym. Polecane projekty domów mogą mieć też garaż nieco cofnięty poza linię frontową ściany elewacyjnej, tak by wyeksponować sąsiadujący z nim salon.

Projekty domów z wejściem od południa mimo trudności powinny mieć bowiem salon właśnie na stronie południowej lub południowo-zachodniej, dzięki czemu cały rok wypełniony będzie słońcem. Odpowiednie zagospodarowanie działki, np. poprzez posadzenie żywopłotu, pozwoli nam zachować prywatność i oddzieli mieszkalną część od gwaru drogi dojazdowej.

Projekty domów z wjazdem od południa pozwolą optymalnie wykorzystać warunki działki. Co istotne, wśród nich znaleźć można również projekty domów na wąską działkę, która z uwagi na cenę i częsty podział większych gruntów jest dość popularnym rozwiązaniem, szczególnie w okolicach miast.

Projekty domów z wjazdem od południa: komfortowa strefa wypoczynku

1. Projekt DOM AF2-36

DOM AF2-36 to projekt domu parterowego z poddaszem użytkowym, niepodpiwniczony z garażem jednostanowiskowym. Przeznaczony dla 4-5-osobowej rodziny. Przestrzeń wypoczynkową, oprócz atrakcyjnej strefy dziennej na parterze, tworzy komfortowy taras, na którym można odnaleźć spokój w towarzystwie rodziny, przyjaciół oraz dobrej, zielonej energii ogrodu.

Projekt DOM AF2-36

Projekt DOM AF2-36

2. Projekt DOM AP1-70

Projekt DOM AP1-70 to klasyczny dom z użytkowym poddaszem i dostawionym garażem. W ciągu dnia domownicy mogą relaksować się w dużym, dobrze oświetlonym salonie, z którego na zewnątrz prowadzą dwa wyjścia – bezpośrednio na ogród i drugie, zaraz przy jadalni. Takie rozwiązanie sprawia, że dom nadaje się na działkę z wjazdem zarówno od północy, jak również od południa.

Projekt DOM AP1-70

Projekt DOM AP1-70

3. Projekt DOM EB4-78

DOM EB4-78 to projekt domu parterowego z poddaszem, z garażem dwustanowiskowym. Efektowne zadaszenia z przodu i tyłu budynku zapewniają właścicielom działek z wjazdem od południa, intymność w wypoczynkowej, otwartej strefie dziennej.

Projekt DOM EB4-78

Projekt DOM EB4-78

4. Projekt DOM PK1-03

Projekt DOM PK1-03 to projekt dość dużego domu z przestronnymi wnętrzami na parterze i poddaszu użytkowym. Dom został zaprojektowany tak, aby elewacja wejściowa była również ogrodową, dzięki czemu idealnie nadaje się na działki z wejściem od strony południowej.

Projekt DOM

Projekt DOM PK1-03

5. Projekt DOM EB3-91

DOM EB3-91 to projekt domu z użytkowym poddaszem, z garażem dwustanowiskowym. Wejście od południowej strony nadaje budynkowi bardzo reprezentacyjny, dworkowy charakter, dzięki dwóm efektownym filarom.

Projekt DOM EB3-91

Projekt DOM EB3-91

Następna »

Autor: Marta Hawrylak
Projekty: Pracownia projektów DOM.pl

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl
Dodaj komentarz

Data dodania:


Grudzień 28, 2017
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Małe Mieszkanie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: budowa domu

Obejrzyj zdjęcia domowników