Start Arrow Budowa domuArrow 5 pomysłów na dom: oryginalne materiały elewacyjne

5 pomysłów na dom: oryginalne materiały elewacyjne

Elewacje zewnętrzne domów jednorodzinnych nie tylko zabezpieczają ściany przed zimnem, wilgocią czy uszkodzeniami, ale również stanowią wizytówkę budynków, zapewniając ich estetyczny wygląd. Tynki elewacyjne to wciąż najpopularniejszy sposób wykańczania ścian zewnętrznych. Na rynku dostępnych jest jednak wiele innych rozwiązań, które uatrakcyjnią i wyróżnią nasze domy.

Zobaczmy ciekawe przykłady zastosowania różnych materiałów na elewacji domów jednorodzinnych:

Elewacyjne płyty kompozytowe

Elewacyjne płyty kompozytowe to ciekawe rozwiązanie na nowoczesne domy, zarówno te o prostych, jak i bardziej fantazyjnych bryłach. Produkowane są na żądany wymiar, dzięki czemu możliwe jest kształtowanie nie tylko prostych płaszczyzn elewacji, ale także urozmaiconych, przestrzennych form. Płyty kompozytowe w ciemnych kolorach idealnie podkreślą nowoczesny styl budynku, nadając mu surowy, oryginalny charakter.

Solidny i niezawodny system elewacyjny wykorzystujący płyty kompozytowe c-c, umożliwi wykonanie elewacji odpornej na wahania temperatur, promieniowanie słoneczne czy uszkodzenia mechaniczne. Płyty montuje się na aluminiowy ruszt, a  przestrzeni między ścianą budynku a płytą elewacyjną znajduje się wełna mineralna, co zapewnia odpowiednią izolacyjność przegród.

(Płyty elewacyjna ELL-TEC firmy Quartec)

Płyty z betonu architektonicznego

Beton architektoniczny to hit ostatnich sezonów. Wykorzystywany w aranżacji nowoczesnych wnętrz, coraz chętniej stosowany jest również na elewacjach. Nowoczesna elewacja z płyt betonowych nada budynkowi futurystyczny charakter, komponując go z wielkomiejską zabudową.

Dzięki impregnacji okładziny beton jest odporny na warunki atmosferyczny i może być z powodzeniem wykorzystywany na elewacjach budynków czy ogrodzeń.

(Płyty z betonu architektonicznego firmy concreAte)

Elewacyjne płytki kamieniopodobne

Płytki elewacyjne, imitujące naturalny kamień, wzorowane na tradycyjnej architekturze śródziemnomorskiej, bez względu na bryłę budynku, jego zarys i kolorystykę, optycznie ocieplają wygląd nie tylko fasady, ale i jej zewnętrznego otoczenia.

Kamieniopodobne materiały wykończeniowe są odporne na mróz i zmienne warunki pogodowe. Brak efektu „płaczącej ściany” (zacieków powstających pod wpływem deszczu) zapobiega natomiast konieczności częstego czyszczenia elewacji.

(Elewacyjne płytki kamienne z oferty Stegu)

Elewacyjne cegły klinkierowe

Ponadczasowa cegła zapewni nie tylko trwałość i wytrzymałość, ale także estetykę – jest to materiał ponadczasowy, dostępny w wielu kolorach i dający różnorodne możliwości aranżacyjne. Dom z klinkierową elewacją w naturalnych kolorach to zawsze bezpieczne i pewne rozwiązanie dla miłośników tradycji.

Klinkier jest materiałem bardzo odpornym na wpływ wszelkich czynników zewnętrznych: na uszkodzenia mechaniczne, wiatr, śnieg, wodę, działanie promieni słonecznych. Cegły klinkierowe są też ognio- i mrozoodporne.

(Elewacyjne cegły klinkierowe firmy Röben)

Drewniane deski elewacyjne

Tradycja i nowoczesność w jednym. Ciepły charakter drewna przełamuje surowość nowoczesnych brył budynków i efektownie kontrastuje z innymi materiałami o chłodniejszym wyrazie, jak beton, metal, czy kamień. Budynek dzięki temu sprawia wrażenie lżejszego, a przy tym intryguje oryginalnością zastosowanych połączeń faktur i barw.

Drewno egzotyczne posiada doskonałe parametry techniczne, które zapewniają mu wysoką odporność na działanie warunków atmosferycznych oraz uszkodzenia mechaniczne. Jest też wytrzymałe na działanie wilgoci, insektów, czy grzybów.

(Elewacyjne deski z drewna Tatajuba firmy DLH Poland)

Następna »

Autor: Redakcja DOM.pl

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl
Dodaj komentarz

Data dodania:


Styczeń 23, 2015
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Salon

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

  • Promocja

    Lampa stołowa mini-trójnóg Czar lawendy

  • Nowoczesny Plafon Kantoor White

  • Plafon Harmony Black

  • Lampa Flexi Grochy Mix 3pł.

  • Lampa wisząca Romantica 2pł. Black

  • TK Lighting Zwis pojedynczy Alambre

  • ZTS zwis duży (ś:37) 1 pł. / patyna + czerwo...