Start Arrow OgródArrow 5 roślin doniczkowych, które ozdobią Twój parapet…

5 roślin doniczkowych, które ozdobią Twój parapet…

Oprócz popularnych paprotek lub skrzydłokwiatów, Twój parapet mogą zdobić inne rośliny, takie jak: sagowiec czy hoya. Sprawdź odmiany roślin doniczkowych, o zachwycających kształtach, które udekorują Twoje wnętrze i zainspiruj się…

Sedum burrito 

Ma charakterystyczne srebrnozielone warkocze. To bardzo wytrzymała roślina. Potrzebuje słonecznego stanowiska. Warto pamiętać o warstwie drenażu na dnie doniczki, która przeciwdziała zaleganiu wilgoci w podłożu. Pamiętaj, aby nie podlewać rośliny zbyt obficie, bowiem magazynuje ona wodę w swoich warkoczach. 

Livistona 

To palma pochodząca z dalekiej i deszczowej Azji. Lubi jasne stanowiska. Nie należy jej narażać na bezpośrednie promienie słoneczne. Najlepiej rozwija się w temperaturze 18 stopni Celsjusza. 

Hoya 

Różnorodność jej odmian jest oszałamiająca! Jedną z najnowszych jest Hoya australis. Lubi miejsca zaciszne i umiarkowane podlewanie. 

Pachira antiqua 

Nazywana jest również „butelkowcem”. Należy do jednej rodziny z baobabem. Pamiętaj, aby podłoże rośliny było stale wilgotne. Pachira antiqua lubi miejsca jasne. 

Sagowiec 

Przypomina palmę, ale wcale nią nie jest. Roślina powinna zimować w pomieszczeniu, o temperaturze około 10-15 stopni Celsjusza, blisko okna i z dala od przeciągów. Zbyt obfite podlewanie sagowców, skutkuje żółknięciem liści. 

Dodane przez: Kamila Klepacka

Kamila Klepacka
Dodaj komentarz

Data dodania:


październik 27, 2021
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Sypialnia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane Produkty