Start Arrow OgródArrow 5 roślin doniczkowych, których nie trzeba doglądać…

5 roślin doniczkowych, których nie trzeba doglądać…

Jeśli jesteś osobą zabieganą i często wyjeżdżasz, a marzysz o posiadaniu roślin w swoim mieszkaniu, koniecznie przeczytaj nasz artykuł. Przedstawiamy 5 roślin doniczkowych, których nie trzeba doglądać. Są niezwykle odporne na suszę i prezentują się bardzo efektownie. Sprawdź i zainspiruj się!

Są wytrzymałe na niekorzystne warunki, takie jak: nieregularne podlewanie czy suche powietrze. Należy jednak dostarczyć im odpowiednią ilość światła, dlatego zastanów się nad ich stanowiskiem. 

Szeflera 

Dorasta nawet do 2 m. Wiosną zaleca się przyciąć jej kilkuletnie pędy. Wymaga uniwersalnego podłoża i warstwy drenażu na dnie doniczki. Od marca do sierpnia należy zasilić ją nawozem do roślin zielonych (co 2-3 tygodnie). 

Kroton 

Wymaga rozproszonego światła oraz zraszania co 2 dni. W cieniu liście rośliny tracą intensywne barwy. Przesuszony kroton może zrzucać liście, lecz po podlaniu szybko odrastają. Pamiętaj, aby nadmiar wody po podlaniu wylewać z podstawki. 

Epipremium 

Lubi lekko kwaśną glebę. Doskonale radzi sobie zarówno w słońcu, jak i w cieniu (lecz wtedy wolniej rośnie). Dorasta do 7 m. Potrzebuje solidnych podpór. 

Dracena 

Wymaga rozproszonego światła. Nie zaleca się narażać jej na bezpośrednie promienie słoneczne. Młode rośliny należy przesadzać co roku wiosną, starsze – co 2-3 lata. Warto dostarczyć jej uniwersalnego podłoża lub podłoża do palm, jukk i dracen. 

Sansewieria 

Lubi ostre słońce i mało żyzną oraz piaszczystą ziemię. Zaleca się podlewać ją od czasu do czasu (kiedy ziemia jest całkiem sucha), ale obficie. 

Dodane przez: Kamila Klepacka

Kamila Klepacka
Dodaj komentarz

Data dodania:


październik 19, 2021
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Wnętrza projektów domów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane Produkty