Start Arrow WnętrzaArrow 5 rzeczy, których nie należy przechowywać w łazience

5 rzeczy, których nie należy przechowywać w łazience

Łazienka to miejsce, w którym panuje duża wilgotność. Często też zmieniają się w niej temperatury. Warto więc zastanowić się nad przechowywaniem w niej niektórych rzeczy. Sprawdź, które z nich nie powinny znajdować się w łazience i znajdź dla nich inne miejsce.  

Urządzenia elektryczne

Wszelkie urządzenia elektryczne, które nie są odporne na wilgoć powinny zniknąć z łazienki. Należą do nich: radio, przenośny grzejnik czy tablet, a nawet suszarka do włosów. Najlepiej upewnij się, czy dany sprzęt dostosowany jest do wysokiej wilgotności. 

Ręczniki i pościel 

Suche ręczniki i pościel nie powinny być przechowywane w łazience. Dlaczego? Ponieważ naturalne tkaniny są podatne na działanie pleśni i drobnoustrojów. Sprawdź, czy w Twojej łazience jest odpowiedni system wentylacji. Jeśli ręczniki po kąpieli długą schną, istnieje większe prawdopodobieństwo, że pojawią się na nich bakterie. 

Leki 

Leki należy przechowywać w temperaturze pokojowej. Nie lubią one wilgoci. Może ona obniżyć ich skuteczność. Dlatego najlepiej umieścić je w innym pomieszczeniu. 

Biżuteria 

Biżuteria przy dużej wilgotności może zacząć rdzewieć, dlatego najlepiej przechowywać ją w suchym miejscu. 

Kosmetyki do makijażu

… nie lubią częstych zmian temperatur, a w łazience są one częste. Przenieś więc kosmetyki do sypialni i udekoruj nimi toaletkę. 

Dodane przez: Kamila Klepacka

Kamila Klepacka
Dodaj komentarz

Data dodania:


Marzec 12, 2021
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Łazienka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane Produkty

Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: wnętrza