Start Arrow Wiadomości Arrow Jak spłacaliśmy kredyty w 2011 roku?

Jak spłacaliśmy kredyty w 2011 roku?

Mimo zawirowań na międzynarodowych rynkach finansowych Polacy w 2011 roku dobrze radzili sobie ze spłatą kredytów hipotecznych – wynika z rocznego raportu InfoDług za rok 2011 przygotowanego przez BIG InfoMonitor S.A.

Wbrew wielu komentarzom pojawiającym się w mediach w ostatnich miesiącach, sytuacja kredytobiorców wygląda co najmniej dobrze. Portfel kredytów zagrożonych wprawdzie wzrósł w trakcie minionego roku, ale nadal jest na niskim i bezpiecznym poziomie 1,6% dla kredytów walutach obcych i 3,3% dla kredytów w złotówkach. Ogólna wartość zagrożonych kredytów mieszkaniowych wyniosła 6,9** miliarda złotych. Co warte podkreślenia nieznacznie więcej zagrożonych jest kredytów w złotówkach niż w walutach obcych.

(Jak spłacaliśmy kredyty w 2011 roku?)

Miniony rok pod względem spłacania kredytów mieszkaniowych należy uznać za dobry, tym bardziej jeśli weźmiemy pod uwagę znaczne wahania kursu złotego, szczególnie względem franka szwajcarskiego, w którym swoje kredyty zaciągnęło ponad 650 tysięcy Polaków. Należy w tym miejscu podkreślić, że tak niski udział kredytów zagrożonych, to również zasługa banków, które rzetelnie oceniały zdolność kredytową Polaków i nie dopuściły do nadmiernego zadłużania jak to miało miejsce w innych krajach europejskich.” – podkreśla Krzysztof Pietraszkiewicz, Prezes Związku Banków Polskich

Autor: BIG InfoMonitor S.A.


Wszystkie komunikaty (6586)

Dodane przez: Wiadomości z rynku

Wiadomości z rynku
Dodaj komentarz

Data dodania:


Styczeń 11, 2012
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Salon

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty