Start Arrow Wiadomości Arrow Ważne wydarzenia na targach Budma 2012

Ważne wydarzenia na targach Budma 2012

Celem projektu Strada di Architettura było ułatwienie architektom i projektantom dotarcia do innowacyjnych materiałów i unikalnych rozwiązań technologicznych budownictwa jutra prezentowanych na targach Budma 2012.

To ścieżka zwiedzania prowadziła przez wszystkie przestrzenie wystawiennicze do miejsc, w których odbyły się wydarzenia dla architektów. Łączyła ze sobą trzy, leżące w oddalonych od siebie częściach ekspozycji strefy (wiedza, inspiracje, doświadczenie). Na trasie zwiedzania znalazły się m. in. interesujące wystawy oraz odbywały się będą wydarzenia z udziałem zaproszonych architektów światowego formatu.

 

Ważne wydarzenia na targach Budma 2012)

Goście specjalni

Wśród zaproszonych gości znaleźli się:

  • Dietmar Eberle – Prof. Dietmar Eberle jest architektem, współzałożycielem biura Baumschlager Eberle, które ma swoje przedstawicielstwa we Wiedniu, Zurychu i Pekinie. Wśród 300 realizacji pracowni znajdują się m.in. zespoły mieszkaniowe we Wiedniu, rozbudowa tamtejszego lotniska, czy też siedziba WHO w Genewie. Profesor Eberle wykłada na słynnej ETH w Zurychu.
  • Aron Losonczi – Jest absolwentem Royal Univerisity of Fine Arts w Sztokholmie. W 2001 roku opatentował tzw. Litracon – beton transparentny. Produkt ten został wyróżniony RedDot Design Award – jedną z liczących się nagród w dziedzinie wzornictwa.
  • Odile Decq – Jedna z najbarwniejszych i najbardziej utytułowanych gwiazd współczesnej architektury francuskiej. Decq, profesor uczelni Special Architecture School of Paris, tworzy pod szyldem biura Odile Decq et Benoit Cornette, które założyła wraz ze swoim partnerem w 1985 roku. Słynie ze śmiałych projektów budynków, szczególnie muzeów na całym świecie, w których realizuje koncepcję hyper – tension. Charakteryzuje się ona przestrzennymi wnętrzami dynamicznie przepływającymi przez cały budynek, które poprzecinane są wyłącznie wiszącymi kładkami i tarasami schodów. Istotnym elementem jej projektów są ostre, barwne akcenty, z których jej ulubionym jest ognista czerwień.

Debata architektów i inwestorów

Zainicjowana przez Izbę Architektów RP debata architektów i inwestorów była publiczną próbą zdefiniowania aktualnych związków między jakością architektury a ekonomią nieruchomości, ale jednocześnie dyskusją o wspólnej odpowiedzialności za wkład działalności inwestycyjnej w kształtowanie środowiska życia człowieka. W nasze życie społeczne, w kulturę i tradycję.

Innowacyjność w zasięgu ręki

Strada di Architettura to także prezentacja ciekawych produktów, przygotowanych z myślą o profesjonalistach z branży architektonicznej i projektowej. Zaprezentowane rozwiązania miały związek ze szczególnie innowacyjnym podejściem do projektowania i umożliwiały realizację dotychczas niewykonalnych wizji.

Autor: Informacja prasowa MTP


Wszystkie komunikaty (6574)

Dodane przez: Wiadomości z rynku

Wiadomości z rynku
Dodaj komentarz

Data dodania:


Styczeń 27, 2012
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
1
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Salon

Komentarze

Najnowsze komentarze

Podsumowanie targów Budma 2012 | www.Dom.pl Odpowiedz 2012-02-02 11:58:02

[...] i wystawy związane z organizowanym po raz pierwszy na poznańskich targach budowlanych projektem Strada di Architettura. Była to specjalna ścieżka zwiedzania, która połączyła ze sobą trzy, leżące w oddalonych [...]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty