Start Arrow Wiadomości Arrow Mieszkania dwupokojowe najbardziej popularne

Mieszkania dwupokojowe najbardziej popularne

W minionym roku na rynku mieszkaniowym największą popularnością cieszyły się mieszkania dwupokojowe. Analitycy przewidują, że tendencja ta utrzyma się w roku 2012.

W kolejnym roku prym wciąż wieść powinny obecnie najpopularniejsze lokale dwupokojowe. Aż 62% doradców spodziewa się, że w kolejnym roku popyt na dwa pokoje będzie jeszcze większy. Za jego niezmiennością opowiada się co trzeci doradca, a tylko 6% z nich wróży spadek udziału lokali dwupokojowych w ogólnej liczbie zawieranych transakcji. Wzrost popularności małych lokali odbędzie się kosztem większych – wynika z przewidywań doradców. Aż trzy czwarte z nich uważa, że w 2012 w ogólnej liczbie transakcji udział mieszkań większych niż trzypokojowe będzie skromniejszy niż obecnie – mówi Bartosz Turek, Analityk Rynku Nieruchomości Home Broker.

(Mieszkania dwupokojowe nadal najpopularniejsze)

Dr Paweł Grząbka, Prezes Zarządu CEE Property Group dodaje, że należy też spodziewać się utrzymania trendu z dwóch ostatnich lat, czyli rosnącego zainteresowania zakupem tzw. kompaktów, czyli lokali 2-pokojowych do 40 m kw. i 3-pokojowych do 55 m kw. w cenie maksymalnie 250 – 300 tys. zł.

Tę opinię podziela również Dariusz Wilk, Dyrektor Sprzedaży i Marketingu w Gant Development. – Największym zainteresowaniem cieszą się małe mieszkania 2 i 3-pokojowe, które niezmiennie dominują w strukturze naszych inwestycji. W nowych projektach będą pojawiały się jeszcze mniejsze mieszkania, bo takie jest zapotrzebowanie, na które z kolei wpływają w głównej mierze możliwości finansowe większości potencjalnych nabywców.

Autor: GANT Development


Wszystkie komunikaty (6574)

Dodane przez: Wiadomości z rynku

Wiadomości z rynku
Dodaj komentarz

Data dodania:


Luty 15, 2012
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Salon

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty