Start Arrow Wiadomości Arrow Rynek mieszkaniowy w centrum Europy

Rynek mieszkaniowy w centrum Europy

Raport ”Residential Markets in Central European Capitals” opublikowany przez REAS opisuje sytuację na rynku mieszkaniowym w 12 stolicach państw Europy Środkowo-Wschodniej w 2011 roku.

Według REAS do najbardziej prężnych rynków mieszkaniowych w tej części kontynentu należą duże polskie miasta oraz Praga. W tych obszarach odnotowano zarówno wzrost zainteresowania kupujących, jak i zwiększenie liczby nowych ofert. W stolicach Litwy, Łotwy i Estonii również nastąpiło ożywienie popytu, jednak zwiększenie podaży było nieznaczne.

Mniejsze różnice w stosunku do 2010, zarówno pod względem popytu, jak i podaży roku odnotowano w Kijowie, Budapeszcie, Bukareszcie, Sofii, Zagrzebiu i Lublanie. Rynki w tych miastach uległy stabilizacji, jednak na dosyć niskim poziomie. Liczba nowych ofert na tych rynkach była niewielka, a wzrost liczby transakcji umiarkowany.

W porównaniu ze znaczącymi spadkami cen, które nastąpiły w 2009 i 2010 roku, spadek cen w 12 stolicach w Europie Środkowo-Wschodniej zahamował w roku 2011. Na 8 z 12 analizowanych rynków nastąpił dalszy spadek cen. Zmiany cen różniły się poczynając od siedmioprocentowego spadku w Sofii, poprzez stabilizację w Wilnie, aż po znaczący wzrost w Tallinie.

Dodane przez: Wiadomości z rynku

Wiadomości z rynku
Dodaj komentarz

Data dodania:


Marzec 5, 2012
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Pokój dziecka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

 
 
Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: wznoszenie ścian i stropów