Start Arrow Wiadomości Arrow Warszawa atrakcyjna dla inwestorów

Warszawa atrakcyjna dla inwestorów

Według wyników „Badania intencji inwestorów na rynku nieruchomości” ogłoszonych 7 marca 2012 na targach nieruchomości w Cannes, Warszawa jest typowana na drugie pod względem atrakcyjności inwestycyjnej miasto europejskie w 2012 roku.

Badanie przeprowadzone przez CBRE wypełniło 340 inwestorów. Pierwsze miejsce zajął Londyn wskazany przez 37% badanych. Za nim uplasowała się Warszawa (12%), a w dalszej kolejności Paryż (9%), Monachium (8%) i Berlin (7%).

Jeśli chodzi o atrakcyjność inwestycyjną poszczególnych państw i regionów, według badania CBRE Wielka Brytania jest najatrakcyjniejszym rynkiem nieruchomości w Europie dla prawie jednej trzeciej inwestorów (wskazało ją 31% badanych). Jest to zdecydowanie lepszy wynik niż w ubiegłym roku – wówczas była wytypowana przez 16% badanych. Na drugim miejscu znalazły się Niemcy (27%), a za nimi Europa Środkowo-Wschodnia (19%).

W porównaniu z ubiegłym rokiem spadła atrakcyjność Francji w oczach inwestorów. Podobnie sytuacja wygląda dla Hiszpanii (spadek z 9% do 3,5%). Nie najlepiej przedstawia się sytuacja Włoch, które zostały wskazane tylko przez 2,5% badanych inwestorów. Polepszył się natomiast wynik krajów skandynawskich – odnotowano wzrost zainteresowania z 5% do 8%.

Dodane przez: Wiadomości z rynku

Wiadomości z rynku
Dodaj komentarz

Data dodania:


Marzec 12, 2012
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Kuchnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

 
 
Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: warto poznać - prezentacje firm