Start Arrow Wiadomości Arrow Budownictwo mieszkaniowe w I kwartale 2012

Budownictwo mieszkaniowe w I kwartale 2012

Z opublikowanych przez GUS wstępnych wyników dotyczących budownictwa mieszkaniowego w I kwartale 2012 roku wynika, że liczba mieszkań oddanych do użytkowania zwiększyła się o jedną czwartą w stosunku do tego samego okresu w ubiegłym roku i wyniosła 46 459.

Liczba wydanych pozwoleń na budowę w tym okresie wzrosła o 8,9% w stosunku do analogicznego okresu w roku 2011 i wynosi 17 609. O 8,2% wzrosła natomiast liczba mieszkań, których budowę rozpoczęto – wynosi 51 722. Aż 56,8% tej liczby stanowią mieszkania wybudowane przez  indywidualnych inwestorów.

Jeśli porównamy z kolei pierwszy kwartał 2012 roku z analogicznym okresem roku 2010, zauważymy, że liczba mieszkań oddanych do użytkowania zwiększyła się o 3,6%.

 

(źródło: GUS)

(źródło: GUS)

Z kolei liczba mieszkań oddanych do użytkowania w budownictwie na sprzedaż zwiększyła się aż o 59,7% w stosunku do analogicznego okresu roku poprzedniego. W budownictwie spółdzielczym zaś nastąpił wzrost o 55,4%. Liczba uzyskanych przez deweloperów pozwoleń na budowę wzrosła o 33,1%, zaś rozpoczęto budowę o 32,8% więcej mieszkań niż w I kwartale 2011.

(źródło: GUS)

(źródło: GUS)

We wszystkich województwach polski wzrosła liczba mieszkań oddanych do użytkowania, jednak największy wzrost odnotowano w województwach zachodniopomorskim, łódzkim i mazowieckim.

(źródło: GUS)

Dodane przez: Wiadomości z rynku

Wiadomości z rynku
Dodaj komentarz

Data dodania:


Maj 23, 2012
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Sypialnia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

 
 
Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: inspiracje