Start Arrow Wiadomości Arrow Najnowsze informacje o rynku nieruchomości na świecie

Najnowsze informacje o rynku nieruchomości na świecie

Rynek nieruchomości jest nieprzewidywalny i zależny od wielu czynników. W jednych państwach ceny rosną a w innych można trafić na godne uwagi okazje cenowe atrakcyjnych nieruchomości.

Niższe ceny w Chinach

W maju doszło w Chinach do zniżki cen nowych mieszkań w 54 z 70 monitorowanych przez władze miast. To rekordowo wysoka liczba. Największy spadek nastąpił w Wenzhou (wyniósł 14% w skali roku). Należy zwrócić uwagę że w Pekinie i Szanghaju spadek cen sięgał 1,6%.

Utrzymującą się presję na ceny tłumaczy się obniżkami przez deweloperów, poszukującymi możliwości zwiększenia sprzedaży. W kwietniu regres cen nastąpił w 46 miastach. Wcześniejsze dane mówiły o spadających cenach również na rynku wtórnym. Po zniżce o 0,3% w maju znalazły się na najniższym poziomie od 16 miesięcy.

Na rynku nieruchomości w Chinach można zauważyć że majowa sprzedaż w porównaniu z poprzednim miesiącem była wyższa o 19%. To może oznaczać, że niższe ceny zaczynają zachęcać do kupna nowego mieszkania. Należy jednak podkreślić, że kryzys wpłynął niekorzystnie na możliwość uzyskania kredytu od instytucji finansowych, lecz ta sytuacja powoli zaczyna się zmieniać. Z czego są zadowoleni nabywcy pierwszego mieszkania, gdyż  mają coraz bardziej sprzyjające warunki do uzyskania kredytów a to odbija się korzystnie na wzroście sprzedaży mieszkań.

Rekordowy poziom cen w Wielkiej Brytanii

Sytuacja sprzedających mieszkania w Wielkiej Brytanii jest inna niż Chinach. Chcą dostać więcej za sprzedawany lokal w porównaniu z wcześniejszym miesiącem. W czerwcu ceny wywoławcze wzrosły o 1% w skali miesiąca i osiągnęły rekordowy poziom 246,24 tys. funtów (Rightmove zbiera takie dane od 2002 r.).

Autor: Home Broker Daily


Wszystkie komunikaty (6574)

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl
Dodaj komentarz

Data dodania:


Czerwiec 22, 2012
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
1
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Salon

Komentarze

Najnowsze komentarze

Łukasz Odpowiedz 2018-12-11 15:56:37

Ciekawe, czy u nas nie zaobserwujemy takich zniżek jak wyjadą Ukraińcy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty