Start Arrow Wiadomości Arrow Wysokiej klasy nieruchomości w Warszawie

Wysokiej klasy nieruchomości w Warszawie

Na cenę mieszkania wpływa lokalizacja nieruchomości oraz jej standard. Obecnie w Warszawie możemy kupić nowe mieszkanie położone w prestiżowej lokalizacji za niewiele ponad 6 tys. zł/mkw.

Oczywiście w parze z dobą lokalizacją idzie zazwyczaj wysoka cena mieszkania. Śródmieściu i na Mokotowie deweloperzy wystawili do sprzedaży swoje nieruchomości w średniej cenie 5,9 mln zł. Natomiast trzykondygnacyjny penthouse na 52 piętrze w budynku przy ulicy Złotej 44 o powierzchni ponad 370 mkw. jest do kupienia za 15 mln zł.

Dobra lokalizacja w niewygórowanej cenie

W Miasteczku Wilanów przy ulicy Klimczaka, Sytej i Sarmackiej można znaleźć mieszkanie już za 7 000 zł/mkw. Natomiast na Mokotowie są dostępne lokale w jeszcze przystępniejszej cenie. Przykładowo apartament przy wyścigach w Stolicy można kupić już za 6200 zł/mkw., natomiast apartamenty wilanowska deweloper oferuje od 7 000 zł za metr kwadratowy.

Od połowy 2008 roku do dziś średnie ceny mieszkań deweloperskich w Warszawie spadły o 12 proc., podaje redNet Property Grup. W niewielkim stopniu dotknięte tą zniżką zostały luksusowe nieruchomości. Na chwilę obecną stawki ustabilizowały się. Jednak nadal największą zniżkę od sprzedających można dostać na duże mieszkanie.

Najwięcej chętnych na duże lokale

W przypadku mieszkań o większej powierzchni w Warszawie mamy coraz mniejszy wybór, bo ich podaż spada. Inwestycji oferujących duże lokale jest znacznie mniej. Pod koniec 2009 roku lokale o powierzchni minimum 100 mkw. stanowiły 18 proc. oferty na rynku deweloperskim, dziś to 14 proc. nowych stołecznych mieszkań, wylicza Home Broker.

W całej puli lokali deweloperskich w Warszawie znajdziemy 15 proc. mieszkań czteropokojowych i 2 proc. pięciopokojowych– dane na podstawie obliczeń Emmerson. Warto zwrócić uwagę na dwukrotnie wyższy odsetek niż w innych miastach. Liczba pokoi to pierwsze kryterium przy wyborze mieszkania wskazywane przez ponad 80 proc. kupujących, drugie to cena całkowita lokalu– dane z analizy serwisu Rynekpierwotny.com.

W Warszawie nabywcy są skłonni więcej wydać na zakup mieszkania rynekpierwotny.com przeprowadził badanie, gdzie 2,7 proc. badanych przyznała, że przeznaczy na zakup lokalu w stolicy ponad 1 mln zł. Jednak 4,1 proc. zamierza wydać kwotę od 700 tys. do 1 mln zł. To znacznie większa zdeklarowana kwota przez badanych niż w innych Polskich miastach.

Autor: Rogowski Development


Wszystkie komunikaty (6574)

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl
Dodaj komentarz

Data dodania:


Lipiec 11, 2012
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Sypialnia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

 
 
Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: działki i grunty