Start Arrow Wiadomości Arrow Zakup domu w mieście

Zakup domu w mieście

Jeśli nie chcemy kupować domu poza miastem, z powodu długich dojazdów warto okazyjnie nabyć segment albo przeprowadzić się do willi miejskiej.

Jak wiadomo ostatnio na rynku nieruchomości ceny mieszkań nadal spadają. Jednak dla wielu osób, którym zależy na nabyciu własnego domu są one nadal za wysokie. Jak informuje Domiporta.pl w Warszawie średnia cena oferowana za metr kwadratowy domu w ciągu ostatniego roku spadła o 2,68 proc. Analitycy obliczają, że o wiele większa obniżka miała miejsce we Wrocławiu – ponad 8 proc. i w Poznaniu – 5,4 proc.

Dom w Warszawie

Jak podaje Domiporta.pl za metr kwadratowy gotowego domu w stolicy trzeba zapłacić średnio 7554 zł. Najbardziej atrakcyjne oferty można znaleźć na Wawrze, a zainteresowaniem cieszą się domy o powierzchni nie przekraczającej 170 mkw na działkach o powierzchni 250-500 mkw. Dlaczego? Obecnie otrzymać kredyt nie jest łatwo, stąd większe zainteresowanie mniejszymi działkami. Jednak najbardziej pożądane na rynku są budynki w zabudowie szeregowej albo bliźniaczej z uwagi na ich atrakcyjniejszą cenę.

Nie tylko na Wawrze można znaleźć tanie domy. Jak podaje serwis Oferty.pl Białołęka też jest bardzo atrakcyjna cenowo. Średnia cena za metr kwadratowy w Białołęce wynosi 4124 zł, zaś w Wawrze 3931 zł, a dodatkowym atutem jest duży wybór nieruchomości. Natomiast deweloperzy budujący segmenty jednorodzinne na chwile obecną też starają się proponować ciekawe promocje, aby zachęcić do zakupu potencjalnych nabywców.

Dla dysponujących większą kwotą atrakcyjna oferta willi miejskich

W Stolicy wille miejskie powstały już przed wojną na Ochocie, Mokotowie, Żoliborzu, Włochach, Sadybie. Podobny charakter budowanych nieruchomości można tez dostrzec w Wawrze. Dlatego warto pomyśleć o zakupie willi jeśli zależy nam na mieszkaniu w mieście, lecz z komfortem mieszkania zbliżonym do tego z domu jednorodzinnego.

Obecnie w willach oferowanych jest po kilka apartamentów. Takie inwestycje są budowane na Mokotowie, Włochach i Bielanach. Jednak ceny takich willi zazwyczaj nie schodzą poniżej 1 miliona złotych, dlatego jest to rozwiązanie o wiele bardziej kosztowne niż zakup domu jednorodzinnego.

Autor: Barc Warszawa S.A.


Wszystkie komunikaty (6577)

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl
Dodaj komentarz

Data dodania:


Lipiec 31, 2012
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Łazienka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

 
 
Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: adaptacja projektu