Start Arrow Wiadomości Arrow Deweloperzy proponują coraz ciekawsze oferty

Deweloperzy proponują coraz ciekawsze oferty

Na rynku mieszkaniowym nadal utrzymuje się trend spadających cen mieszkań. Wpływ na taką sytuację mają malejące możliwości pożyczkowe kupujących. Dlatego deweloperzy szykują coraz ciekawsze oferty, aby zyskać klientów.

Do tej pory sprzedający oferowali rabaty w postaci darmowych miejsc postojowych czy komórek lokatorskich (a niektórzy nawet wycieczki zagraniczne). Ostatnio najbardziej popularne staje się wsparcie przy finansowaniu zakupu. Chodzi tu o ofertę, gdzie kupujący wpłaca 10% ceny przy podpisaniu umowy przedwstępnej a resztę dopłaca dopiero przy odbiorze kluczy.

Takie rozwianie w przypadku osób, które posiłkują się kredytem daje duże oszczędności na odsetkach, które są większe, im wcześniejszy etap budowy. Wiążą się z tym rozwiązaniem również inne korzyści np. nabywca nie ponosi ryzyka inwestycji deweloperskiej.

Oferta finansowania zakupu

Deweloperzy proponują ofertę finansowania zakupu nieruchomości, co może przyjąć formę dopłaty określonej kwoty do raty kredytowej czy też finansowania przez dewelopera odsetek od kredytu przez określony czas. Jeśli deweloper przejmie spłatę odsetek kredytu na określony czas to przy wartości mieszkania o cenie 300 tys. zł, można zaoszczędzić aż 21 125 zł ( 2 lata budowy, osiem co kwartalnych wpłat za odsetki kredytu, przy oprocentowaniu 6,5%). Dlatego, z uwagi  na tak atrakcyjne warunki oferta staję się popularna wśród potencjalnych nabywców.

Do wypłaty ostatniej transzy kredytu, spłaca się tylko odsetki, bez kapitału. Dlatego, jeśli deweloper opłaca odsetki, nabywca nie musi przez ten czas nic dopłacać. Jakie są oszczędności? Jeśli, przyjąć takie warunki kredytu jak zostały opisane wcześniej deweloper wypłaci go w ośmiu transzach i pierwsza rata wyniesie 203 zł, następnie będzie rosła do 1422 zł (przedostatnia wpłata) i osiągnie cenę 2026 zł, podczas wpłaty transzy ostatniej.

Obniżenie ceny nieruchomości przez dewelopera

Jednak, jeśli deweloper zdecydowałby się obniżyć cenę nieruchomości wartą 300 tys. zł o 21 125 zł, to rata kredytu kupującego wynosiłaby na początku 189 zł, a podczas przedostatniej wpłaty urosła by do kwoty 1883 zł. Czyli, zysk odczuwalny nabywcy dostrzegliby dopiero po dwóch latach z uwagi na niższą ratę o 142 zł.

(Źródło: Home Broker)

Autor: Damian Milibrand, Home Broker


Wszystkie komunikaty (6586)

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl
Dodaj komentarz

Data dodania:


Sierpień 2, 2012
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
1
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Małe Mieszkanie

Komentarze

Najnowsze komentarze

maciej Odpowiedz 2012-08-09 14:05:47

Fajną ofertę przedstawiło ostatnio Family House. I tak atrakcyjne ceny pomniejszono o podatek VAT.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty