Start Arrow Wiadomości Arrow Deweloperzy: państwo powinno uruchomić nowy program dopłat

Deweloperzy: państwo powinno uruchomić nowy program dopłat

Limity w programie „Rodzina na Swoim” nie uległy zmianie. Co przekłada się na rynek nieruchomości, gdyż w Warszawie nadal istnieje możliwość zakupu mieszkania z dopłatą państwa.

Z uwagi na brak zmian w limitach deweloperzy nadal będą mogli oferować kupującym mieszkania, które zostaną objęte programem dopłat ze strony państwa. Według Marty Ulbrych przełoży się to na sprzedaż większej liczby mieszkań do końca tego roku, a tym samym na ożywienie się rynku nieruchomości.

Jeśli kwota ustalonego limitu za metr kwadratowy byłaby niższa niż 5904 zł, to  niestety w Warszawie i jej bliskich okolicach można dostrzec brak mieszkań w tej cenie. Co przełożyłoby się na wykluczenie stolicy z uwag na wyższe ceny lokali w tym rejonie.

Koniec programu bliski

To 31 grudnia bieżącego roku wygasa program „Rodzina na Swoim”. Jak już wcześniej informowaliśmy rząd nie chce wprowadzać nowego dofinansowania. Przy obecnej sytuacji gospodarczej taka decyzja może negatywnie odbić się na rynku nieruchomości i bezpośrednio uderzyć w deweloperów. Już teraz trudno jest o kredyt na mieszkanie i ciężko przewidzieć, co przyniesie nowy rok.

Warto zainwestować w nowy program

W związku z wygaszaniem projektu, zarówno deweloperzy, jak i klienci oczekują od rządu rozpoczęcia prac nad podobnym programem, który pozwoli młodym małżeństwom na zakup własnego M. Z programu najczęściej korzystały osoby młode, dla których taki wydatek to ciężkie obciążenie. Dla takich osób nowe mieszkanie, które teraz nabywają przyjdzie im spłacać przez długie lata a pomoc państwa zdecydowanie poprawia ich sytuację.

Taki program jest niezbędny w obecnych warunkach gospodarczych. Raz, że ułatwia on start młodym ludziom a dwa pozwala na napływ kapitału, który w znacznej części zostanie ponownie zainwestowany przez deweloperów. Przyglądając się obecnej sytuacji i wybiegając w przyszłość, można założyć, że jeśli zostanie wprowadzony nowy program to korzystnie wpłynie na całą polską gospodarkę.

Autor: Marta Ulbrych - Pełnomocnik Zarządu Neocity


Wszystkie komunikaty (6574)

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl
Dodaj komentarz

Data dodania:


Sierpień 14, 2012
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Łazienka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty