Start Arrow Wiadomości Arrow Deweloperzy w swoich inwestycjach umieszczają obiekty sportowe

Deweloperzy w swoich inwestycjach umieszczają obiekty sportowe

W 20 na 76 przebadanych inwestycji można znaleźć takie udogodnienia jak:  basen, boisko, kort tenisowy lub przynajmniej ścieżkę do joggingu – wynika z monitoringu przeprowadzonego przez Home Broker. Takie dodatkowe udogodnienia bardziej zachęcają do zakupu nowego mieszkania w danej nieruchomości.

Najczęściej budują siłownię

Dla deweloperów jak i przyszłych mieszkańców nieruchomości wygodnym rozwiązaniem jest budowa siłowni lub klubu fitness. W sprawdzanych przez Home Broker inwestycjach, takie rozwiązanie deklaruje, aż 21%  z nich. Dlaczego? Bo jest to korzystne rozwiązanie dla firmy budującej a tym samym przyszli mieszkańcy nie będą ponosić dużych kosztów eksploatacyjnych. Natomiast jeśli chcemy ograniczyć wydatki to pomieszczenie do treningów możemy wyposażyć już za kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Warto dodać, że są to zazwyczaj siłownie znajdujące się w jednym pomieszczeniu ale można znaleźć rozwiązania, gdzie są usytuowane również pod gołym niebem.

Basen w obiekcie podnosi standard inwestycji ale wpływa na koszty

Basen jest budowany w 5 na 76 przebadanych inwestycjach. Przede wszystkim na taką decyzję wpływa powierzchnia jaką zajmuje oraz koszt utrzymania. Miesięcznie trzeba liczyć co najmniej 2-3 tys. zł za utrzymanie takiego miejsca w budynku. Dlatego takie rozwiązanie jest zazwyczaj stosowane w projektach o wyższym standardzie, jednak zdarzają się wyjątki w segmencie popularnym.

Jak podaje Bartosz Jankowski, Manager ds. Rynku Pierwotnego w Home Broker: źle utrzymane baseny mogą być uciążliwe dla mieszkańców, którym doskwierać może ulatniający się zapach chloru, bo dodaje się go więcej, jeśli woda jest rzadziej wymieniana.

(ZPC Wawel, fot. Grupa deweloperska GEO)

Boiska to dobre rozwiązanie dla nieruchomości poza miastem

Ilość budowanych boisk jest porównywalna do ilości budowanych basenów przez deweloperów. Jednak należy zwrócić uwagę, że po takie rozwiązanie sięgają te firmy budowlane, które dokonują dużych projektów składających się zazwyczaj z kilku budynków. Boiska możemy spotkać poza miastem bądź na jego obrzeżach, gdzie budynki nie są budowane bardzo blisko siebie.

Dach dobrze wykorzystany

To niestandardowe rozwiązanie i dopiero powoli zdobywa uznanie zarówno budujących jak i kupujących. Na 76 przebadanych inwestycji w 3 mieszkańcy będą mogli korzystać z kortów tenisowych. Jednym z ciekawszych rozwiązań może pochwalić się osiedle Solaris Park firmy GANT, gdzie powstaje park, w którym będą się znajdować m.in. stoliki do gry w szachy, kącik relaksu, miejsce do gry w boule, siłownia zewnętrzna, ścianka wspinaczkowa, ścieżka zdrowia, alejki spacerowe i… labirynt.

( Rezydencja w Sopocie, fot. Polnord)

Autor: Bartosz Turek, Robert Latuszek Home Broker


Wszystkie komunikaty (6586)

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl
Dodaj komentarz

Data dodania:


Sierpień 16, 2012
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Małe Mieszkanie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

 
 
Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: fundamenty i plac budowy