Start Arrow Wiadomości Arrow Podaż na małe domy rośnie

Podaż na małe domy rośnie

Sytuacja na rynku jest niepewna a koszty utrzymania powierzchni oraz bardziej restrykcyjne przepisy kredytowe wpływają na ilość sprzedawanych domów wolnostojących. Dlatego w ostatnim czasie popularność zdobywają małe domy w zabudowie szeregowej, czy bliźniaczej.

Zainteresowanie dużymi domami spada, jednak kupujący nadal nie chcą rezygnować z nieruchomości poza miastem. Co najbardziej cenią sobie osoby zainteresowane tego typu nieruchomościami? Spokój, ciszę i ogródek, który jest najbardziej ceniony w tego typu inwestycjach. Dlatego pojawiła się moda na małe domy w zabudowie szeregowej bądź bliźniaczej z dość dużymi ogródkami.

Zapotrzebowanie jest na mniejsze metraże

Duże domy jakie były budowane w latach 90 na chwilę obecną nie cieszą się zainteresowaniem. Kilka lat temu popularne były mieszkania o metrażach przekraczających 200-250 metrów kw. To, co kiedyś było zaletą (metraż) obecnie jest problemem takich inwestycji. Dlatego klienci wybierają bardziej ekonomiczne rozwiązanie – małe domy o powierzchni ok. 100 metrów kw. Przekłada się to na  oszczędności podczas zakupu jak i w codziennym prowadzeniu domu.

Jak podkreśla Adam Wędrychowicz, ze spółki Linea: Zmniejszenie metrażu nie oznacza spadku komfortu. Najważniejszy jest funkcjonalny projekt, dzięki któremu domy o małej powierzchni bez problemu spełnią oczekiwania najbardziej wymagających.

Co wybierają kupujący : gotowy czy samodzielnie postawiony dom?

Wiele osób stara się postawić samodzielnie swój wymarzony dom. Niestety wiąże się to z pochłonięciem dużej ilości czasu, ponieważ trzeba załatwić wszelkie formalności z pozwoleniami, zaopatrzyć się w materiały i wynająć solidną firmę, która postawi nam wymarzoną posiadłość.

Statystki pokazują, że obecnie największym zainteresowaniem cieszą się inwestycje zbudowane przez deweloperów. W dobrym momencie firmy budowlane dostrzegły trend na małe mieszkania i to wykorzystały. Ponadto kupno od dewelopera oszczędza wiele nerwów i czasu związanego z uzyskiwaniem niezbędnych pozwoleń, czy innych formalności.

Autor: Informacja prasowa


Wszystkie komunikaty (6586)

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl
Dodaj komentarz

Data dodania:


Sierpień 17, 2012
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Małe Mieszkanie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty