Start Arrow Wiadomości Arrow Ile mieszkań trafiło do sprzedaży od początku tego roku?

Ile mieszkań trafiło do sprzedaży od początku tego roku?

Obecna sytuacja na rynku nieruchomości jest zmienna, dlatego deweloperzy aby sfinansować rozpoczęcie nowych budów przed wejściem nowej ustawy w życie, postanowili czym prędzej znaleźć nabywców na swoje ukończone inwestycje. Niewątpliwie przełożyło się to na wzrost podaży mieszkań jaką obecnie można dostrzec na rynku.

W sześciu monitorowanych miastach w połowie roku 2012 do sprzedaży trafiło blisko 56,7 tysiąca jednostek mieszkalnych. Jak ta liczba przekłada się na konkretne miasta? Deweloperzy w Warszawie oferowali ponad 21 tys. nowych lokali. Kraków może pochwalić się również bardzo dobrym wynikiem, gdyż kupujący mogli wybierać w 10,8 tys. nowych M, wynik zbliżony zanotował Wrocław 9,5 tys., zaś Trójmiasto osiągnęło wynik 7,9 tys. nowych lokali.

Relatywnie bardzo mały wzrost oferty mieszkaniowej można było dostrzec w Poznaniu, który w połowie roku zanotował 4,6 tyś nowych lokali, jednak to w Łodzi nowych mieszkań było najmniej (ponad 2,8 tyś).

Szybka sprzedaż

Według Reas, całą poznańską ofertę można wyprzedać w czasie 7,8 kwartału. W Warszawie, Wrocławiu czy Łodzi – tempo sprzedaży mieszkań nie jest takie szybkie. Kupujący nabyli ok. 29,4 tyś. Własnych M we wszystkich największych miastach.

Warto zauważyć, że jeśli takie tempo sprzedaży przez deweloperów utrzyma się to możemy przewidywać wykupienie większości lokali. Pamiętajmy, że obecnie jest też notowany spadek rozpoczynanych nowych budów, co przekłada się na wyhamowanie w tym sektorze.

 

 

Autor: RED Real Estate Development


Wszystkie komunikaty (6586)

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl
Dodaj komentarz

Data dodania:


Sierpień 22, 2012
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Wnętrza projektów domów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

 
 
Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: klimatyzacja i wentylacja w domu