Start Arrow Wiadomości Arrow Kogo stać na kupno luksusowych nieruchomości?

Kogo stać na kupno luksusowych nieruchomości?

Nabycie nieruchomości to duży wydatek, a w stolicy ceny są najwyższe. Kogo stać na kupno drogich mieszkań? Przeważnie na taki luksus pozwalają sobie ludzie młodzi posiadający ok. 30 lat.

Najczęściej mieszkania o wartości ok. 1 miliona złotych są nabywane w Warszawie, zaś w innych dużych miastach takie lokale zdecydowanie rzadziej znajdują właścicieli.

Zarobki w Warszawie

W stolicy jest duża średnia wysokość zarobków, która w 2011roku wynosiła 5 500 zł – dane z raportu Sedlak & Sedlak. Takie przychody przekładają się na kwotę za jaką kupowane są mieszkania w danym mieście, a lepiej zarabiający mogą pozwolić sobie na jeszcze droższe własne M.

Osoby pracujące na poszczególnych szczeblach zarządzania otrzymują w Warszawie od 3 065 zł i tu mowa o pracownikach szeregowych, natomiast zarząd otrzymuje do 22 000 zł. Kolejną grupą dobrze zarabiającą w minionym roku są specjaliści zatrudnieni w stolicy, gdyż ich przeciętne zarobki wynosiły 4 700 zł, kierowcy 8 000, a dyrektorzy 16 000 zł miesięcznie.

To trzydziestolatkowie kupują droższe mieszkania

Home Broker podaje, że osoby decydujące się na nabycie mieszkania powyżej miliona złotych już mieszkają w danym mieście. Zmieniają nieruchomość z jedną na drugą, ponieważ chcą mieszkać bardziej komfortowo i dopasować mieszkanie w pełni do własnych potrzeb a niekiedy polepszyć też warunki życia całej rodziny.

Kupujący tylko w dwóch przypadkach na pięć mieszkali w innym mieście. Cudzoziemcy  zawierają dwie na siedem transakcji kupna nowego loku. Home Broker podaje, że za jego pośrednictwem cena średniej wartości luksusowych nieruchomości jakie zostały sprzedane w ostatnim roku przekroczyła 1,5 mln. zł. Takich transakcji dokonują zazwyczaj osoby 30 letnie oraz starsze, które zajmują stanowiska menadżerskie wyższego szczebla, wykonujące wolne zawody, są artystami czy prowadzą przedsiębiorstwa.

Domy też są popularne, jednak nabywcami tego typu nieruchomości są zazwyczaj osoby ok. 40 roku życia. Dlaczego? Taka nieruchomość posiada ogród i jest położona zazwyczaj poza miastem, dlatego to idealne miejsce dla osób szukających relaksu i spokoju po dniu spędzonym w pracy.

 

Autor: NabBarc Warszawa S.A.


Wszystkie komunikaty (7763)

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl
Dodaj komentarz

Data dodania:


sierpień 23, 2013
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
1
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Małe Mieszkanie

Komentarze

Najnowsze komentarze

Gość Dom.pl Odpowiedz 2014-02-22 23:28:10

Rodziny wielopokoleniowe, które szanują i pielęgnują podobne wartości. Możecie takie spotkać na osiedlu luksusowych rezydencji Tesoro Ivory w Suchym Dworze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane Produkty