Start Arrow Wiadomości Arrow Korzystniejsze warunki w banku dla kredytów na apartament

Korzystniejsze warunki w banku dla kredytów na apartament

Apartament należy do tych inwestycji, które zazwyczaj przekraczają 1 mln. zł. Natomiast osoby kupujące mieszkanie starają się przeznaczyć kwotę  w granicach 300 tyś. zł. Jednak na wysokiej klasy własne cztery katy łatwiej uzyskać korzystniejsze warunki w banku niż przy kupnie zwykłego lokalu.

Droższe mieszkanie posiada zazwyczaj bardzo dobrą lokalizację i jest doskonałą lokatą kapitału. Dlatego, kupując apartament można wynegocjować korzystniejsze warunki w banku, niż przy zakupie zwykłego mieszkania. Dodatkowo na wysokiej klasy apartamenty, które kojarzone są z prestiżem i wygodą mogą pozwolić sobie tylko dobrze zarabiający, stąd zainteresowanie instytucji finansowych takimi klientami.

Wysoki kredyt

Przydzielanych kredytów na kwotę przekraczającą 1 mil. zł nie jest dużo (jedyne 0,73 proc) a na dodatek ich liczba ciągle maleje. Dlatego przekłada się to na starania banków, aby zaoferować osobie zainteresowanej takim sposobem dofinansowania preferencyjne warunki.

Jednak warto podkreślić, że nabywcy takich nieruchomości nie korzystają zazwyczaj z pomocy banków, gdyż posiadają gotówkę, co przekłada się na ilość pożyczek udzielanych przez banki na tak wysoką kwotę. Porównując pierwszy kwartał 2011 i 2012 ilość wydawanych kredytów na takie inwestycje zmniejszyła się o 0,36 proc.

Klienci, którzy decydują się na zakup najbardziej luksusowych apartamentów i penthousów, które znajdują się w ekskluzywnych budynkach w naszej stołecznej inwestycji Apartamenty Wilanowska w przeważającej części płacą za nie ze środków własnych. Osoby wybierające najbardziej luksusowe mieszkania na Osiedlu Ażurowych Okiennic w bardzo nieznacznej części posiłkują się kredytem. Zdecydowanie częściej kredytem finansowany jest zakup mniejszych i tańszych mieszkań. W zależności od standardu budynku i jego usytuowania ceny mieszkań w tym projekcie są bowiem zróżnicowane. Stawka za 1 mkw. kształtuje się w przedziale od 7,1 tys. zł do 12,5 tys. zł – tłumaczy Remigiusz Rogowski, prezes Rogowski Development.

 

Autor: Rogowski Development


Wszystkie komunikaty (6574)

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl
Dodaj komentarz

Data dodania:


Sierpień 27, 2012
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Wnętrza projektów domów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty