Start Arrow Wiadomości Arrow Mieszkanie w „ drapaczu chmur” staje się modne

Mieszkanie w „ drapaczu chmur” staje się modne

Moda jaka weszła w życie jakieś 10-15 lat poza granicami naszego państwa na mieszkania w „drapaczach chmur”, właśnie zaczyna się u nas. Wieżowce mieszkalne są coraz bardziej popularne i częściej stawiane. Już niedługo będzie można zamieszkać w apartamencie na wysokości 200 metrów.

Mieszkania w takim wieżowcu na najwyższych piętrach będą naprawdę na zawrotnych wysokościach, natomiast ceny też będą nie małe, ponieważ liczone w dziesiątkach milionów złotych. Dobrym przykładem jakim warto się posłużyć jest Nowy Jork, tam takie mieszkania są kojarzone z luksusem. Właśnie w tym mieście za zawrotną cenę penthouse na 90-tym piętrze jednego z wysokościowców został niedawno sprzedany za 90 milionów dolarów!

Mamy swoje „drapacze chmur”

Oczywiście na światowym rynku nieruchomości, takie budynki osiągają wysokość naprawdę imponującą np. najwyższy na świecie budynek, w którym można zamieszkać to Burdż Chalifa w Dubaju mierzący 829 metrów. W Polsce nie buduje się aż takich budynków, jednak jeśli zsumujemy 10 najwyższych budynków mieszkalnych uzyskamy 1264 metrów wysokości, co też daje atrakcyjny wynik.

Przeciętny wiek wieżowców z zestawienia 10 najwyższych to 14 lat, a cztery z ujętych w zestawieniu zostaną ukończone najwcześniej w tym roku. Dlatego można zaobserwować nową modę wśród Polaków na takie właśnie mieszkania – wynika z danych zebranych przez Lion’s House i Home Broker.

(Źródło: Home Broker)

Wyżej znaczy drożej

W zestawieniu na najwyższe budynki mieszkalne wygrywa Sky Tower, który znajduje się we Wrocławiu. W części inwestycji znajduje się galeria handlowa, która została oddana do użytku w maju, apartamenty i biura zostaną przekazane do użytku w pierwszym kwartale 2013 roku. Dodatkowo wieżowiec mieści się w najpopularniejszej dzielnicy w tamtych regionach i posiada 236 apartamentów, 22 tys. metrów powierzchni biurowej i 24,4 tys. metrów powierzchni handlowej.

Co w takim budynku znajdziemy? Chyba wszystko, ponieważ w części galeryjnej znajdują się butiki, delikatesy, centrum medyczne, restauracje i kawiarnie, SPA i centrum sportowe. To również wpływa na podjęcie decyzji o zakupie takiej nieruchomości. Ceny wahają się od 10,9 tys. zł do 35 tys. zł za metr i rosną wraz z wysokością wieży. Największy apartament ma 222,4 m kw., dlatego można szacować jego cenę na prawie 7,8 mln zł.

(Sea Towers w Gdyni, fot. Home Broker)

Warszawa nie pierwsza w zestawieniu ale posiada wieżowców najwięcej

Na liści Top 10 znalazło się, aż piec wieżowców ze stolicy. Warszawa złota 44 to miejsce, gdzie powstaje nowy budynek mieszkalny o wysokości 192 metrów a przewidywane zakończenie inwestycji jest na przyszły rok.

Kupujący mieszkanie w tej nieruchomości za metr muszą zapłacić co najmniej 28 rys. zł, jednak na najwyższym piętrze za penthouse o powierzchni ponad 370 m kw trzeba zapłacić niespełna 20 milionów złotych (warto podkreślić, że dokładna cena ofertowa nie została podana do publicznej wiadomości). W takim mieszkaniu znajduje się: 95 metrowy salon o wysokości prawie 6 metrów, trzy sypialnie, cztery łazienki, taras i gabinet w najwyższej części wieży oraz zapierający dech w piersiach widok na panoramę warszawy.

(Warszawa Sky Tower, fot. Home Broker)

 

 

Autor: Artur Wach, Lion’s House Bartosz Turek, Home Broker Robert Latuszek, Home Broker


Wszystkie komunikaty (6574)

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl
Dodaj komentarz

Data dodania:


Sierpień 29, 2012
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Łazienka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

 
 
Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: systemy alarmowe