Start Arrow Wiadomości Arrow Od stycznia zapłacimy mniej za gaz

Od stycznia zapłacimy mniej za gaz

Spółki Gazprom i PGNiG podpisały specjalny aneks do kontraktu jamalskiego, zgodnie z którym zmianie ulegają warunki cenowe na dostawy gazu do Polski. Według prezes PGNiG obniżka cen gazu od Gazpromu jest wyższa niż 10 procent.

Podczas spotkania Grażyny Piotrowskiej-Oliwy, Prezes Zarządu PGNiG SA z Aleksandrem Miedwiediewem, zastępcą Przewodniczącego Zarządu Gazprom S.A. osiągnięto porozumienie dotyczące korekty warunków cenowych kontraktu na dostawy gazu do Polski.

Zgodnie z podpisanym w Warszawie aneksem do Kontraktu jamalskiego zmianie ulegają warunki cenowe na dostawy gazu do Polski.

Zawierając porozumienie, Gazprom i PGNiG pokazały, że w drodze negocjacji biznesowych są w stanie znaleźć pozytywne rozwiązanie korzystne dla obu partnerów – podkreśliła Grażyna Piotrowska-Oliwa, Prezes Zarządu PGNiG SA. – To dobry znak w przywracaniu konkurencyjności długoterminowych kontraktów gazowych PGNiG wobec rynków europejskich.

Zgodnie z danymi GUS, we wrześniu br. uśredniona cena nośników energii była wyższa o 6,4% względem poziomu sprzed roku. Najbardziej podrożał właśnie gaz, za który trzeba dziś płacić o 9,1% więcej niż przed rokiem.

Od stycznia 2013 r. będą wprowadzone niższe ceny gazu, liczę na zgodę prezesa Urzędu Regulacji Energetyki – powiedziała prezes PGNiG Grażyna Piotrowska-Oliwa. Stopień obniżki będzie znany, kiedy nowe taryfy gazowe zatwierdzi URE.

Marek Woszczyk, Prezes URE zapowiedział, że urząd zatwierdzi wniosek taryfowy PGNiG.

Autor: PGNiG
oprac. Redakcja


Wszystkie komunikaty (5879)

Dodane przez: Wiadomości z rynku

Wiadomości z rynku
Dodaj komentarz

Data dodania:


Listopad 7, 2012
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Pokój dziecka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

 
 

Obejrzyj zdjęcia domowników