Start Arrow Wiadomości Arrow Widoczna dekoniunktura w budownictwie

Widoczna dekoniunktura w budownictwie

W listopadzie produkcja budowlano-montażowa w Polsce spadła o 10,7% w ujęciu rocznym. W badaniu uwzględnione zostały czynniki sezonowe, takie jak liczba dni pracy w porównywanych miesiącach.

Bez wzięcia pod uwagę czynników sezonowych regres sięgnął 5,3%. W  obu przypadkach skala zniżki była silniejsza niż w październiku. Dekoniunktura była widoczna we wszystkich obszarach budownictwa. W przypadku wznoszenia budynków spadek produkcji sięgnął 7,6% w skali roku, w budownictwie specjalistycznym (na przykład związanych z przygotowaniem terenów pod budowy, czy z pracami wykończeniowymi) było to 5%, a w segmencie infrastrukturalnym 3,5%.

Przez pierwsze 11 miesięcy produkcja budowlano-montażowa w Polsce zwiększyła się o 1,5% w porównaniu z tym samym okresem 2011 r.  Do 899 tys. podniosła się w listopadzie liczba wydanych pozwoleń na budowę domów w USA (dane publikowane są w formie zannualizowanej). Był to najwyższy poziom od lipca 2008 r. Natomiast liczba rozpoczętych budów zmniejszyła się w ubiegłym miesiącu do 861 tys., czyli o 3% w porównaniu z październikiem.

Dodane przez: Wiadomości z rynku

Wiadomości z rynku
Dodaj komentarz

Data dodania:


Styczeń 2, 2013
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Kuchnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty