Start Arrow Finanse i prawoArrowBudowa i prawoArrow GINB przypomina o obowiązkowej kontroli przed zimą

GINB przypomina o obowiązkowej kontroli przed zimą

Jak co roku, Główny Inspektor Nadzoru Budowlanego przypomina właścicielom obiektów budowlanych, oraz ich zarządcom i użytkownikom o obowiązku dostosowania obiektów do wymogów sezonu jesienno-zimowego.

Na właścicielach, zarządcach i użytkownikach obiektów budowlanych ciąży obowiązek zapewnienia co najmniej jednej w roku kontroli stanu technicznego użytkowanego obiektu budowlanego (zgodnie z art. 62 ust. 1 ustawy – Prawo budowlane).

W związku ze wzrostem zagrożenia związanego z eksploatacją instalacji grzewczych przy rozpoczęciu się sezonu jesienno-zimowego, jako główne obszary wymagające kontroli wskazane są przewody kominowe: spalinowe, dymowe oraz wentylacyjne. Brak szczelności i sprawności urządzeń spalających paliwa, instalacji kominowych i gazowych oraz brak drożności i właściwego ciągu przewodów wentylacyjnych są najczęstszymi przyczynami zagrożeń, takich jak zatrucia tlenkiem węgla (czadem) oraz wybuchy gazu i pożary.

Główny Inspektor Budowlany ostrzega także, że zgodnie z ustawą o prawie budowlanym pominięcie okresowej kontroli grozi karą grzywny, zaś niewłaściwe utrzymywanie i użytkowanie obiektu budowlanego, lub niezapewnienie bezpieczeństwa użytkowania obiektu podlega karze pozbawienia wolności do roku lub karze grzywny do 100 stawek dziennych.

Autor: Redakcja

Dodane przez: Wiadomości z rynku

Wiadomości z rynku
Dodaj komentarz

Data dodania:


Październik 21, 2014
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Łazienka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: finanse i prawo